x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Peugeot 607. Typowe usterki. Poradnik kupującego

26.06.2013, 10:10 przez marta

Peugeot 607 to flagowy krążownik francuskiego producenta aut. Auto jest bardzo wygodne, co doceniły nie tylko rodziny ceniące komfort, ale i wielu notabli. Także i w Polsce, bo samochód był na przykład często wykorzystywany w roli auta służbowego przez prezydentów miast.

Kiedy stłumi się w sobie nerwy na rozpasaną administrację, warto zdać sobie sprawę z tego, że kupno samochodu wystawianego na aukcję przez jakiś organ władzy to całkiem niezła inwestycja. Z pewnością pewniejsza niż kupno auta od handlarza, bo biurokraci z pewnością nie żałowali pieniędzy podatnika na wyremontowanie posiadanej limuzyny. Jak brakło na potrzeby, to najwyżej nie zbudowali jakiegoś chodnika. 

Czy Peugeot 607 jest piękny? Można polemizować. Z pewnością jest dostojny i doskonale wyposażony. Niestety, ale jest też problematyczny. 

Jak zwykle w przypadku aut francuskich: jedni właściciele przeklinają swojego „francuza” za ciągłe problemy, zwłaszcza z elektryką i zawieszeniem. Inni z kolei twierdzą, że auto jest naprawdę mało awaryjne. Tych pierwszych, potwierdzających wysoką awaryjność auta, jest niestety zdecydowanie więcej. 

Warto pamiętać, że Peugeota 607 jak i każde inne auto klasy wyższej stworzono dla ludzi, których stać na częste wizyty w ASO czy dobrym warsztacie oraz na dobre części i płyny eksploatacyjne. Nikt nie projektował samochodu tej klasy dla ludzi liczących się z każdym groszem. Warto to wiedzieć przed zakupem, aby potem nie narzekać.

Wielu mechaników wspomina o tym, że auto to ma słaby przód, który w razie wypadku potrafi się kompletnie rozsypać. Ponieważ nikomu nie życzymy, aby doświadczył wypadku na własnej skórze, przyjrzymy się teraz nieco historii tego auta. 

Peugeot 607 był produkowany w latach 1999 – 2010. Auto zbudowano w oparciu o płytę podłogową poprzednika – modelu 605. Atutem samochodu jest komfortowe zawieszenie oraz świetne wyposażenie (każda wersja posiada na przykład klimatyzację). Peugeot 607 był produkowany w jednej wersji nadwozia – jako czterodrzwiowy sedan. 

Spójrzmy teraz na silniki. Pod maską Peugeota 607 montowano następujące jednostki benzynowe: 2.2 l 16V (158 KM, 163 KM). Nie brakło także silników diesla: 2.0 l HDi (109 KM, 136 KM), 2.2 l HDi (133 KM), 2.2 l HDi Bi-Turbo (170 KM) oraz 2.7 l V6 HDi (204 KM). Z silnikami współpracowały pięcio- i sześciobiegowe skrzynie manualne oraz cztero, pięcio i sześciobiegowe automaty (najstarsze egzemplarze były wyposażane w skrzynie czterobiegowe, potem wraz z wprowadzanymi zmianami wprowadzano skrzynie o większej ilości biegów). Samochód miał napęd przedni. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Peugeot 5008 2.0 HDI Allure - rodzinny myśliwiec
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Peugeot 607 - czy warto nabyć używanego Króla Lwa?
4 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.