x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Citroen C4 Grand Picasso

26.06.2013, 21:00 przez Bogusław Korzeniowski

Citroen stawia kolejny krok na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktów i prezentuje pierwsze zdjęcia nowego Citroena Grand C4 Picasso. 

Design Citroena Grand C4 Picasso różni się od stylu 5-miejscowej wersji tego modelu (specyficzny „technologiczny” przód, dekoracyjne listwy dachowe, oryginalne światła tylne LED z efektem 3D). Model ten posiada również wszystkie atuty nowej generacji C4 Picasso, tj.: 

- wnętrze utrzymane w stylu loft, które wyróżnia się czystością linii i oferuje wyjątkowy komfort jazdy wszystkim pasażerom, dysponując, oprócz Pakietu Lounge, nawiewami powietrza dla pasażerów w 3. rzędzie. 

- technologie poprawiające komfort jazdy, a wśród nich w pełni dotykowy tablet 7” i panoramiczny ekran HD 12’’; 

- innowacyjne rozwiązania ułatwiające prowadzenie samochodu, takie jak zastosowana po raz pierwszy w tym segmencie Kamera 360, dostępna już w momencie wprowadzenia na rynek; 

- poprawione komfort i trzymanie się drogi dzięki zastosowaniu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego i optymalizacji zawieszenia.

Nowy Citroen Grand C4 Picasso zyskał specyficzną sylwetkę, której proporcje znacznie odbiegają od tendencji w segmencie. Modułowa platforma EMP2 pozwoliła na istotne zwiększenie rozstawu osi (do 2,84 m, tj. o 11 cm więcej od poprzednika), co korzystnie wpłynęło na przestronność wnętrza i pojemność bagażnika (69 litrów więcej niż w poprzedniej generacji), ale również na wygląd samochodu. Stylistom zaoferowano bowiem większą swobodę działania przy projektowaniu sylwetki. Zwis przedni został skrócony o 11,6 cm (najkrótszy w tej kategorii), blok silnika i podłoga obniżone (- 50 mm w przypadku silnika; - 20 mm w przypadku podłogi), a rozstaw kół poszerzony (+ 82 mm z przodu; + 31 mm z tyłu).

Oprócz wyjątkowych proporcji, nowy Citroen Grand C4 Picasso wyróżnia się również zdecydowaną stylistyką:

- Profil Citroena Grand C4 Picasso zdobią listwy dachowe biegnące od przedniej szyby, które pełnią rolę belek dachowych. Ten element stylistyczny eksponuje dużą powierzchnię przeszkloną, zwracając uwagę na okazałe i łatwo dostępne wnętrze. Rzeźba boków podkreśla dynamiczny charakter sylwetki. 

- Przód samochodu obrazuje nowy styl Citroena z wyraźnie zaznaczonym blokiem silnika i logo Marki, którego przedłużone linie biegną ku bokom auta i podkreślają światła dzienne z diodami LED. Tuż pod nimi znajdują się reflektory o wysmukłym kształcie i technologicznym stylu. Światła przeciwmgłowe stanowią dopełnienie identyfikacji świetlnej samochodu.

- Światła tylne LED z efektem 3D stanowią subtelną odpowiedź na futurystyczne i technologiczne trendy w projektowaniu. Ponadto, tył samochodu stał się bardziej dynamiczny, dzięki solidnej klapie tylnej, która zapewnia łatwy i komfortowy dostęp do bagażnika. 

Dla wyeksponowania tych atutów stylistycznych, Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso dysponuje paletą ośmiu lakierów karoserii, od wyrafinowanych szarości Gris Shark, Gris Aluminium, brązu Brun Hickory, bieli Blanc Banquise i czerni Noir Onyx po żywą czerwień Rouge Rubi, niebieski Bleu Teles i Bleu Kyanos. Ofertę uzupełniają trzy obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach 16’’, 17’’ i 18’’.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Przygoda w wirtualnym i realnym świecie na pokładzie nowego C4 Picasso!
brak komentarzy
Aktualności
Nowy C4 w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.