x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Milion kilometrów z Mitsubishi Carisma

11.07.2013, 11:03 przez marta

Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC.

W najdalszych zakątkach świata niezliczona rzesza samochodów marki Mitsubishi z dnia na dzień, wiernie i bezawaryjnie służy swym właścicielom. Liczniki kilometrów niezmordowanie odmierzają dystans przejechany przez te dzielne pojazdy, nierzadko dołączające do „klubu milionerów”.

1 001 112 kilometrów na liczniku i nadal w drodze

Dobrym przykładem może tu być Mitsubishi Carisma z roku 1996, które ma obecnie „na budziku” 1 001 112 km przejechane bez żadnej poważniejszej awarii po polskich oraz europejskich drogach. Właścicielem auta jest Jerzy Czaja,były spadochroniarz w 16 batalionie powietrzno-desantowym w Krakowie, który wspomina – „Sam nie wiem kiedy to zleciało… Zaczęło się od tego, że miałem wypadek, samochód nadawał się jedynie na złom. Ponieważ lubię i cenię japońskie samochody naturalnie moje następne auto musiało być produktem japońskiej marki. Nowego pojazdu daleko nie musiałem szukać - akurat sąsiadka sprzedawała dwuletnie Mitsubishi Carisma po śmierci męża - sama nie miała prawa jazdy. Kiedy usiadłem za kierownicą wówczas już mojej Carismy jej licznik pokazywał niecałe 50 tys. km przebiegu, odpaliłem silnik i licznik zaczął się kręcić…” 

Carisma pana Jerzego służyła mu wiernie przy każdej pogodzie, często przewożąc spore ładunki lub holując przyczepy po Europie. Samochód wymagał jedynie standardowej obsługi serwisowej i od czasu do czasu drobnych napraw – „Wymieniałem łożyska we wszystkich kołach, jeden wahacz z tyłu, tarcze hamulcowe. Nowy stabilizator był montowany dwukrotnie. Wiosną zeszłego roku zaczął wyciekać płyn z układu chłodzenia - została wymieniona uszczelka i to wszystko.” 9 lat / 400 tys. egzemplarzy

Warto przypomnieć, że Mitsubishi Carisma to pierwszy model firmy opracowany specjalnie z myślą o rynku europejskim i tutaj produkowany, w należącej niegdyś do MMC fabryce NedCar w Holandii. Od maja 1995 do grudnia 2003 roku wyprodukowano tam niemal 400 tys. egzemplarzy tego modelu, z czego 30% 4-drzwiowych sedanów oraz 70% 5-drzwiowych hatchbacków (takie nadwozie ma Carisma pana Jerzego).

W ciągu długich 9 lat produkcji Mitsubishi Carisma cieszyła się sporą popularnością w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Model otworzył również sprzedaż na rynkach południowoeuropejskich (w szczególności w Portugalii, Grecji oraz Turcji), a także w Europie Wschodniej – w owym czasie na rynku rosyjskim Carisma stanowiła 60% wszystkich sprzedanych samochodów Mitsubishi Motors.

Najlepiej całą historię podsumowuje pan Jerzy Czaja „Na przestrzeni tylu lat i po przejechaniu ponad miliona kilometrów, powiem, że zakup tego Mitsubishi to dobrze wydane pieniądze.”

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi Pajero Sport - ostry start
brak komentarzy
Premiery
Mitsubishi Concept G4 - zwiastun sedana nowej generacji
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.