x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nissan poszukuje ducha "Micra Attitude"

16.07.2013, 09:17 przez Bogusław Korzeniowski

W mediach społecznościowych rozpoczęła się ogólnoeuropejska kampania wokół premiery nowego Nissana Micra.

Trudno o akcję, która lepiej oddawałaby hasło przewodnie Nissana – „Innovation that excites”. Konkurs w serwisie Pinterest jest dużym krokiem marki w stronę innowacyjności. Serwis ten bowiem, mimo że rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku, wciąż jest jeszcze u nas stosunkowo mało znany, w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. Kryje jednak w sobie ogromny potencjał i dlatego Nissan zdecydował się na jego wykorzystanie już na tym etapie.

• Skierowanemu do kobiet konkursowi w serwisie Pinterest towarzyszy kampania wspierająca na innych platformach i serwisach społecznościowych

• Uczestniczki konkursu mają za zadanie przypinać do swojej wirtualnej tablicy korkowej dowolne grafiki i zdjęcia, które najlepiej oddają ich osobowość w nawiązaniu do tzw. „Micra Attitude”

• Kampania ma na celu zaprezentowanie nowego modelu Nissana Micra, który jest trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem marki w Europie

• Działania w serwisie Pinterest mają na celu ukazanie Nissana Micra jako idealnego samochodu dla inteligentnych, pewnych siebie kobiet, które mają swój własny styl

• Kampania jest kolejnym krokiem w procesie komunikacji marki z klientami za pośrednictwem nowoczesnych platform i mediów społecznościowych.

Innowacyjna kampania Nissana w serwisie Pinterest oraz innych mediach społecznościowych prowadzona jest na skalę ogolnoeuropejską, a jej idea jest wszędzie taka sama - pokazanie swojej osobowości w odniesieniu do „Micra Attitude”.

Nowy Nissana Micra charakteryzuje się dynamicznym i nowoczesnym wyglądem. Zdecydowanie rożni się od swoich poprzedników. Co więcej, udostępniono w nim liczne opcje personalizacji, co sprawia że z pewnością sięgnie po niego wiele nowoczesnych kobiet z charakterem, kobiet, które lubią się wyróżniać. Nowa Micra wyposażona jest w wiele udoskonaleń technologicznych, takich jak nowy ekran dotykowy, usługę Google Send-To-Car oraz wejście USB. Ma więc wszystko, czego potrzebuje grupa docelowa tego modelu – ludzie lubiący nowoczesne rozwiązania, nowinki techniczne, stale będący online, korzystający z mediów społecznościowych, wychodzący poza konwencję, szukający nowych doświadczeń, gotowi na wszystko.

Konkurs w serwisie Pinterest ma na celu zaangażowanie i zbudowanie więzi z klientami w mediach społecznościowych i wcielenie ducha „Micra Attitude” w życie. Akcję wspiera kampania oraz komunikacja na Facebooku. Społeczność skupiona wokół marki Nissan w postach publikowanych przez markę zachęcana jest do stworzenia na swoich profilach w serwisie Pinterest osobnej tablicy „Micra Attitude” z przypiętymi do niej zdjęciami i grafikami inspirowanymi ludźmi, których podziwiają, ulubionymi cytatami, designem, wyjątkowymi przedmiotami, ukochanymi miejscami czy hobby.

„Nowa Micra jest samochodem z duszą, mającym przebojowe „podejście do Życia”. Tak samo jak jej właściciele, każdy dzień zaczyna inteligentnie, stylowo, z pewnością siebie. To właśnie chcemy pokazać w serwisie Pinterest" - mówi David Parkinson, dyrektor odpowiedzialny za media społecznościowe w ramach struktur Nissana w Europie. „Pinterest jest platformą opartą na prezentacji wizualnej, która umożliwia użytkownikom wyrażenie swojej osobowości, zainteresowań i pasji. Dlatego właśnie jest to idealne miejsce do budowy zaangażowania klientów. Konkurs ma na celu podkreślenie ich indywidualności i przekonanie się, co tak naprawdę kręci właścicieli Nissana Micra”.

Aby wziąć udział w konkursie, Użytkowniczki muszą stworzyć tablicę „Micra Attitude” na swoim profilu i opublikować na niej w sumie 10 zdjęć, każde opatrzone tagiem #MicraAttitude oraz #Polska. Dwa ze zdjęć mają być przepięte z oficjalnego profilu Nissan Europe. Celem jest stworzenie wirtualnej tablicy zapełnionej obrazami, które zainspirują każdego, ktokolwiek je zobaczy. Trzy uczestniczki, które stworzą najlepsze tablice „Micra Attitude” otrzymają wyjątkowo kobiecy zestaw nagród – aparat fotograficzny Sony Cyber-shot DSC-W710 oraz odtwarzacz Sony NWZ-E 474 Mp3 oraz dodatkowo drobne firmowe gadżety Nissana. Gotowe tablice należy zgłaszać wpisując się na profilu Nissan Europe w serwisie Pinterest, pod przypinką z polskimi zasadami (http://pinterest.com/pin/176625616609110684).

Konkurs trwa do 21 lipca do godz. 23.59. Laureatki zostaną wyłonione przez jury konkursu, złożone z pracowników firmy Nissan.

()

Podobne artykuły

Technika
Nowy Nissan Note – rozwiązania techniczne
brak komentarzy
Aktualności
Nowy Nissan Leaf
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.