x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat Croma II. Typowe usterki. Poradnik kupującego

17.07.2013, 11:59 przez marta

Fiat Croma II nie odniósł wielkiego sukcesu w polskich (i nie tylko polskich) salonach samochodowych. Niewiele osób chciało wydać ponad osiemdziesiąt tysięcy na ni to vana ni to kombi w dodatku wyprodukowanego przez markę, która w Polsce nie cieszy się mianem trwałej.

Okazuje się jednak, że Fiat Croma II aż tak kłopotliwym przyjacielem człowieka nie jest, jak inne modele Fiata. W dodatku dziś, kiedy jego ceny na rynku aut z drugiej ręki są dostępne dla sporej części rodaków, samochód ten może stanowić ciekawą propozycję auta dla rodziny. Tym bardziej, że w środku jest naprawdę sporo miejsca (także na tylnej kanapie) a wykończenia są naprawdę niezłe (oczywiście, jak zwykle znajdą się malkontenci, dla których będą one zbyt niskiej jakości). We wnętrzu samochodu zastosowano także wiele ciekawych rozwiązań.

Jak zwykle na polskim rynku, można liczyć na atrakcyjną ofertę zamienników oryginalnych części do Fiata. Nieprzyjemnie zaskoczyć mogą za to ceny części blacharskich (auto mało popularne), dlatego w przypadku kolizji wiele osób rozpoczyna poszukiwania części na szrotach.

Samochód powstał na płycie podłogowej, która jest wykorzystywana także przez Opla Vectrę C, Opla Signum oraz Saaba 9-3. Auto ma całkiem komfortowe zawieszenie, ale za to wadą tego samochodu jest to, że niedobrze prowadzi się on na zakrętach.

Fiat Croma II znalazł się w salonach w 2005 roku (dziewięć lat po zakończeniu produkcji poprzedniego modelu o tej nazwie). W 2008 roku producent przeprowadził facelifting, w ramach którego zmieniono kształt atrapy chłodnicy, przedniego zderzaka i reflektorów. Styliści nawiązali do wyglądu nowego Fiata Bravo.  W 2010 roku, ze względu na słabą sprzedaż, producent zrezygnował z dalszej produkcji oraz z następcy Fiata Cromy II.

Co znajdziemy pod maską? Producent montował dwa modele silników benzynowych: 1.8l MPI (140 KM) i 2.2l MPI(147KM) oraz trzy modele silników wysokoprężnych z rodziny Multijet:  1.9l 8V (120 KM), 1.9l 16V (150 KM) oraz 2.4l 20V (200 KM). Samochód był produkowany w jednej wersji nadwozia, jako pięciodrzwiowe kombi (kombi van). Wśród ofert sprzedaży najczęściej spotykane są auta z silnikami wysokoprężnymi. Auto miało napęd na przód i było wyposażane albo w sześciobiegową skrzynię manualną albo w sześciobiegowy automat.

Jakich awarii można się spodziewać po tym samochodzie?

W osprzęcie silników najczęściej psują się alternatory, a dokładnie ich obudowy, które potrafią pękać zimą (nowy alternator to wydatek rzędu 700 zł).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Fiat - czy nadszedł koniec tanich samochodów?
1 komentarz
Aktualności
Nowy Fiat 500L Trekking
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.