x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Seat Leon ST - efektowny styl kombi

23.07.2013, 14:36 przez konrad

Nowy Seat Leon ST łączy młodzieńczy, dynamiczny wygląd ze sportowym charakterem i doskonałymi właściwościami użytkowymi.

Trzeci członek rodziny Leonów udowadnia, że sportowy charakter samochodu i nadzwyczajna praktyczność nie muszą się wzajemnie wykluczać. Przestrzeń bagażowa nowego Leona ST oferuje znakomitą funkcjonalność, uniwersalność oraz dopracowanie w najmniejszych detalach. Pojemność 587 litrów, która może zostać powiększona do aż 1470 po złożeniu tylnego oparcia, oznacza, że nawet największe przedmioty bez problemu zmieszczą się do bagażnika Leona ST.

Wygląd nowego Leona ST to kontynuacja emocjonującego stylu poprzedników. Również jakość wykonania oraz materiałów stoi na najwyższym poziomie. Prowadzenie samochodu jest tak samo dynamiczne i precyzyjne jak w Leonie hatchback oraz Leonie SC. W najnowszym Leonie znajdziemy szeroką paletę nowoczesnych opcji, takich jak przednie reflektory wykonane w całości w technologii LED, czujnik odległości od najbliższego samochodu (ACC) czy amortyzatory o zmiennej sile tłumienia (DCC). Opcjonalny "Dynamic Pack" zawiera system DCC wraz z progresywnym układem kierowniczym, co razem zapewnia wysoki poziom wyczucia samochodu podczas dynamicznej i sportowej jazdy.

"Nikt już nie musi wybierać między sportem a praktycznością. Nowy Leon ST zapewnia oba te elementy" mówi Jurgen Stackmann, CEO of Seat S.A. "Mając tak sportowy wygląd przy takich właściwościach użytkowych, oraz będąc samochodem maksymalnie nowoczesnym Seat Leon ST wprowadza nowy standard jakości w klasie kompaktowych kombi - i robi to wszystko za bardzo rozsądną cenę. Seat Leon ST idealnie wpasowuje się w filozofię marki, podobnie jak jego bardzo dobrze przyjęte rodzeństwo - Leon oraz Leon SC."

Podczas projektowania Leona ST zwrócono uwagę nie tylko na maksymalną przyjemność z jazdy, ale także na zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji. Zastosowano więc oszczędne silniki TSI oraz TDI, których pojemności wynoszą od 1.2 do 2.0 litrów, wszystkie posiadają bezpośredni wtrysk paliwa oraz doładowanie. Seat Leon ST jest niezwykle lekki - w podstawowej wersji waży zaledwie 1233 (45 kilogramów cięższy od hatchbacka) kilogramy co czyni go najlżejszym kombi w klasie. Zawieszenie zostało zestrojone tak, aby zapewniać doskonałą stabilność jazdy przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu.

()

Podobne artykuły

Premiery
Nowy SEAT Leon SC – symbol dynamizmu
brak komentarzy
Premiery
SEAT zaprezentował nowego Leona
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.