x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Opel Meriva doceniony przez kierowców

05.08.2013, 18:51 przez Bogusław Korzeniowski

Wskaźnik VOSS (ang. Vehicle Ownership Satisfaction Study — badanie satysfakcji właścicieli pojazdów) jest wykorzystywany przez instytut badań rynku J.D. Power and Associates do pomiaru zadowolenia właścicieli samochodów jeżdżących określonym modelem przez średnio dwa lata i mających odpowiednie doświadczenie praktyczne.

Najbardziej zadowoleni właściciele kompaktowych vanów to kierowcy Opli Meriva. W raporcie satysfakcji klientów J.D. Power Customer Satisfaction Report 2013 uniwersalny van z Rüsselsheim uzyskał VOSS na poziomie 80,6%, czym zdeklasował wszystkich rywali.

W przypadku Merivy pierwsze miejsce w raporcie J.P. Power na 2013 r. oraz tytuł „Pojazd cieszący się najwyższym zadowoleniem klientów w segmencie kompaktowych vanów według wskaźnika J.D. Power VOSS 2013 w Niemczech” to najnowsze osiągnięcie na długiej liście sukcesów. Model ten zdobył także Złotą Kierownicę i nagrodę Plus X, a ponadto należy do najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w Oplu, najważniejszą przyczynę sukcesu upatruje w uniwersalności Merivy: „Aby wygrać w raporcie J.D. Power, samochód musi być absolutnie przekonujący, ponieważ nikt nie jest w stanie ocenić walorów danego modelu lepiej niż sami kierowcy. Dlatego to wyróżnienie szczególnie mnie cieszy, ponieważ świadczy o tym, że Meriva idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu”. 

Celująca ocena podczas testów praktycznych prowadzonych przez kierowców

Wyniki tych raportów są regularnie publikowane w czasopiśmie motoryzacyjnym „Auto Test” od 2008 r. W największym badaniu kierowców w Niemczech około 18 000 uczestników internetowych dokonuje oceny w następujących kategoriach: jakość/niezawodność, wygląd pojazdu, serwis i koszty eksploatacji. Meriva okazała się numerem jeden w swojej klasie — uzyskała bardzo wysoki poziom satysfakcji we wszystkich kategoriach. Uczestnicy badania wyrazili opinie na temat 25 producentów i 106 modeli w dziesięciu segmentach pojazdów.

Wyjątkowa koncepcja ergonomii dzięki świadectwu jakości AGR i systemowi FlexDoors

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Opel Meriva - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz
Testy samochodów
Test: Opel Meriva
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.