Skoda Fabia II - awaryjność

17.07.2012, 17:01 przez konrad

Skoda Fabia II pojawiła się w salonach samochodowych w 2007 roku. Auto zastąpiło popularną Fabię I, która biła rekordy sprzedaży w Polsce i niemal w całej Europie. Nowa Fabia znacząco odróżnia się wizualnie od swojej poprzedniczki. 

O gustach nie powinno się rozmawiać, ale samochód stracił zgrabność, jaka była wielkim plusem Fabii I. Auto produkowane jest w dwóch wersjach nadwozia – jako pięciodrzwiowy hatchback i jako pięciodrzwiowe kombi. Na szczęście Skoda zakończyła produkcje pokracznego sedana. Już w 2010 roku producent przeprowadził facelifting. Zastosowano nową, ładniejszą atrapę chłodnicy, zmieniono kształt przednich świateł, a w ofercie silników pojawiły się nowe modele. 

W samochodzie montowane są dwa rodzaje skrzyń biegów: pięciobiegowa manualna i automatyczna. Oferta silników również jest interesująca. W Fabii II znaleźć można siedem silników benzynowych: Są to jednostki o pojemności 1.2 litra (HTP 60KM, HTP 70KM, TSI 86 i 105KM), 1.4 litra (86KM i TSI 180KM) oraz 1.6 litra (105KM).

Trzycylindrowe silniki o pojemności 1.2 litra nie mają dobrych opinii. Są zdecydowanie za słabe, w dodatku częstym awariom ulega w nich rozrząd oraz elektronika. Awarie rozrządu dotyczą (ale w mniejszym stopniu) także innych silników. Najbardziej odpowiednie do masy i wielkości auta są silniki 1.4 i 1.6. W wersjach TSI (1.2 i 1.4) użytkownikowi grozi poważne i kosztowne zatarcie turbiny. 

W Skodach Fabiach II bardzo często psują się cewki zapłonowe, co może czasami unieruchomić auto w najbardziej potrzebnej chwili. Silniki mogą trapić także takie problemy, jak wycieki oleju i pękająca uszczelka pod głowicą.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.