x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi rodem z science fiction

09.08.2013, 20:53 przez Bogusław Korzeniowski

Futurystyczny, progresywny i przełamujący stereotypy: specjalnie na potrzeby ekranizacji bestsellera „Gra Endera“ (Ender’s Game), wyprodukowanej przez wytwórnię Summit Entertainment, Audi Design Team stworzył wirtualny samochód.

Dzięki futurystycznej stylistyce, model Audi fleetshuttle Quatro doskonale wpasował się w fikcyjny świat fantastyki naukowej. Auto łączy w sobie wizjonerski wygląd z rozwiązaniami technicznymi rodem z przyszłości. Pojazd można zobaczyć już teraz w zwiastunie filmu.

Po raz pierwszy w hollywoodzkiej produkcji pojawi się wirtualne Audi. Audi fleetshuttle quattro, to fikcyjny samochód będący dziełem zespołu Audi Design Team, stworzony specjalnie do filmu „Gra Endera“. Projektanci Audi wspólnie z wytwórnią filmową Summit Entertainment stworzyli pojazd, który idealnie pasuje do klimatu obrazu. Inspiracją dla Audi fleetshuttle Quatro była wersja przyszłości stworzona przez reżysera Gavina Hooda. Futurystyczna stylistyka modelu to odbicie technicznie zaawansowanego świata z „Gry Endera“. „W tym filmie Audi jest symbolem postępu i pojawia się w najbardziej kluczowych scenach, które odciskają trwałep iętno na życiu głównego bohatera“ – wyjaśnia Florian Zitzlsperger, z zespołu marketingu Audi AG. „W ten sposób nasze Audi stało się częścią fikcyjnego świata.“

Zgodnie z mottem „przewaga dzięki technice”,marka z czterema ringami wykorzystała najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania, by pojazd Audi fleetshuttle quattro cyfrowo implementować w odpowiednie ujęcia filmu. Cały proces włączenia wirtualnego samochodu w filmową produkcję stanowił nie lada wyzwanie dla ekipy. „Projektowanie Audi fleetshuttle quattro przypominało szycie garnituru na miarę. Dopasowaliśmy go do warunków świata z ‚Gry Endera‘, ale równocześnie musieliśmy pamiętać o tym, by zachować wartości naszej marki“ – podkreślił Frank Rimili, główny projektant Audi Design Team. „W efekcie udało nam się świetnie pokazać stylistyczną filozofię Audi w fikcyjnym świecie filmu.“

Film „Gra Endera“ oparto na uhonorowanej wieloma nagrodami bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Jego scenarzystą i reżyserem jest Gavin Hood.  W rolach głównych zobaczymy Asę Butterfield, Hailee Steinfeld, Bena Kingsley'a, Violę Davis, Abigail Breslin i Harrisona Forda. W niedalekiej przyszłości Ziemię zaatakują wrogo nastawieni obcy. Podczas przygotowań do kolejnego ataku, ludzie skupiają się na szkoleniu najlepszych uczniów, by wyłonić spośród nich przyszłego przywódcę. Ender Wiggin, zdystansowany, ale wspaniały młody człowiek, zostaje oddelegowany ze szkoły, by stać się jednym z członków elity. Wkrótce stanie się nową nadzieją dla armii i poprowadzi ją na epicką bitwę, która zadecyduje o losach Ziemi. Film współfinansowały wytwórnie Summit Entertainment i OddLot Entertainment.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Bestseller z Ingolstadt: trzymilionowe Audi A3
brak komentarzy
Premiery
Piękno i moc najwyższej klasy – Audi RS 7 Sportback
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.