Skoda Roomster - typowe usterki

17.07.2012, 17:10 przez konrad

Skoda Roomster to auto niezwykle oryginalne pod względem wyglądu. Czy ładne? To kwestia gustu. Wszak i Fiat Multipla miał wielbicieli. Skoda Roomster jednakże na pierwszy rzut oka wygląda tak, jak auto złożone z dwóch niepasujących do siebie części w warsztacie podmiejskiego mechanika. Założeniem producenta było stworzenie auta, które miałoby „zwykłą” kabinę kierowcy i komfortową kabinę pasażerską. Czy się to udało – pozostawmy to ocenie nabywców. 

Samochód był i jest nadal produkowany w jednej wersji nadwozia, z której określeniem mieli problem nawet najlepsi znawcy rynku motoryzacyjnego. W końcu jednak auto nazwano kombivanem (czasami stosuje się także tradycyjne określenie mini van). Samochód jest produkowany od 2006 roku, a jego produkcja trwa do dziś. 

W dostępnych na rynku wtórnym Skodach Roomster znaleźć można pięć rodzajów silników benzynowych. Są to jednostki o pojemności 1.2litra (69KM oraz dwie jednostki turbodoładowane TSI 86 i 105KM), 1.4litra (86KM) oraz 1.6 litra (105KM). 

Wielbiciele silników wysokoprężnych znajdą pod maską Skody Roomster trzy jednostki TDI –  1.4l (70KM i 80KM) oraz 1.9TDI (105KM). Jeśli chodzi o skrzynie biegów, w samochodzie montowane są trzy rodzaje: pięciobiegowa manualna, siedmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna DSG współpracująca z silnikiem 1.2 TSI oraz sześciobiegowa skrzynia automatyczna Tiptronic, spotykana tylko w wersji z silnikiem 1.6 litra. 

Samochód jest stosunkowo młody wiekiem, albowiem dopiero od sześciu lat znajduje się na naszych drogach. Mimo to już w tak krótkim czasie daje się zauważyć pewne problemy, które sygnalizują użytkownicy Skody Roomster. Nabywca auta z drugiej ręki koniecznie powinien zwrócić na nie uwagę. 

Przed zakupem auta warto wziąć jeszcze pod uwagę informacje dotyczące pewnych problemów, zafundowanych przez projektantów samochodu. Otóż, na co zwraca uwagę wielu użytkowników auta, źle zaprojektowano kształt i nachylenie przedniej szyby, co powoduje, że kierowca ma złą widoczność, zwłaszcza sygnalizacji świetlnej. Ponadto użytkownicy narzekają na zbyt małą, a przez to niewygodną dźwignię zmiany biegów oraz na to, że miejsce dla kierowcy jest po prostu niewygodne w stosunku do części pasażerskiej.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.