x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ubezpieczenie OC PZU

19.08.2013, 11:54 przez marta

PZU to chyba najlepiej znany krajowy ubezpieczyciel. Oferuje zarówno OC PZU, jak i Autocasco PZU i inne ubezpieczenia samochodu, które nie są obowiązkowe, a które pozwalają na kompleksową ochronę w sytuacjach związanych z użytkowaniem samochodu – począwszy od stłuczki po zatrzaśnięcie kluczyków czy pusty bak paliwa.


Specjalnie dla użytkowników FURORA.TV
Ubezpieczenie OC od 313 zł na rok! 

Kalkulator OC AXA

Kupując ubezpieczenie OC PZU, gratis otrzymamy ubezpieczenie PZU Auto Pomoc w wariancie Komfort. Do ubezpieczenia PZU OC można dokupić ubezpieczenie ochrony zniżek.

Czy można kupić ubezpieczenie OC PZU na raty?

Tak, ubezpieczenie samochodu można kupić na raty. Jeśli idzie o ubezpieczenie OC PZU można za nie zapłacić w 1 bądź w dwóch ratach. Natomiast za ubezpieczenie Autocasco PZU oraz za pakiet OC i AC PZU można zapłacić w 1, 2 i nawet 4 ratach.

Kalkulator OC PZU

Kalkulator OC PZU to całkiem wygodne narzędzie. Zanim przystąpimy do obliczania swojej składki OC PZU informuje o tym, jakie dokumenty będą potrzebne do dokonania obliczeń. Nie wymaga podania znacząco dużej ilości danych do obliczenia ceny OC PZU czy ceny AC PZU. W polach wpisane są domyślne wartości, które zaoszczędzają klikania. Jednak tym, co kalkulator OC PZU ma uciążliwe jest konieczność klikania przycisku "dalej" po każdym pytaniu. 

Obliczenie swojej ceny ubezpieczenia PZU zajmuje mniej niż 5 minut. Po kalkulacji wyświetla się nam cena OC PZU oraz cena Pakietu OC i AC PZU, a także samego ubezpieczenia AC. Co ważne, licznik OC PZU pokazuje, ile kosztuje ubezpieczenie płatne w 1, dwóch bądź 4 ratach (w przypadku pakietu OC i AC), a także pozwala na wygodne przeliczanie ceny ubezpieczenia w zależności od wybranych dodatkowych ubezpieczeń.

Do ubezpieczenia OC PZU można dokupić następujące dodatkowe ubezpieczenia:

- Ubezpieczenie Minicasco PZU: to ubezpieczenie PZU przygotowane z myślą o ostrożnych kierowcach. Przeznaczone jest dla posiadaczy samochodów osobowych, ciężarowych w nadwoziu osobowego i innych samochodów ciężarowych o ładowności do 750 kg. Za niewielką składkę otrzymujemy ubezpieczenie samochodu PZU obejmujące między innymi utratę pojazdu na skutek różnych zdarzeń, zniszczenie bądź uszkodzenie pojazdu na skutek zderzenia z ludźmi bądź zwierzętami. Ubezpieczenie to obejmuje szkody powstałe na terytorium Polski. Co ciekawe, dzięki temu ubezpieczeniu można nabywać zniżki, które można potem wykorzystać, kupując ubezpieczenie AC PZU.

- Ubezpieczenie AutoSzyba PZU: to ubezpieczenie chroniące przed kosztami, jakie wiążą się w wymianą bądź naprawą uszkodzonej szyby, a także przed utratą zniżki z ubezpieczenia AC – wystąpienie szkody z ubezpieczenia szyb PZU nie powoduje bowiem utraty zniżki AC PZU. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla posiadaczy samochodów osobowych, ciężarowych, a także autobusów. Ubezpieczenie PZU obejmuje szyby czołowe, tylne oraz boczne. Szkodę rozlicza się bezgotówkowo. PZU zapewnia organizację oraz pokrycie kosztów naprawy bądź wymiany uszkodzonej szyby w samochodzie.

- Ubezpieczenie NNW PZU: ubezpieczenie NNW PZU chroni zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla kierowcy oraz pasażerów. Przedmiotem ubezpieczenia Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa wypadków ubezpieczeniowych powstałych w związku z ruchem pojazdu lub podczas wsiadania  lub wysiadania z pojazdu, załadowywania lub rozładowywania, zatrzymania lub postoju pojazdu, naprawy pojazdu na miejscu, otwierania lub zamykania drzwi lub bramy garażu lub posesji oraz pobierania paliwa na stacji paliw. Suma ubezpieczenia PZU NNW może wynosić nawet 100 000 zł.

Autocasco PZU

Ubezpieczenie AC PZU przeznaczone jest dla klientów indywidualnych, ale także dla przedsiębiorców, posiadających mniej niż 20 pojazdów. PZU AC to ubezpieczenie w formule All risks. Znaczy to, że jest to ubezpieczenie chroniące od wszystkich ryzyk. Ubezpieczenie AC PZU obejmuje uszkodzenia pojazdu, jego zniszczenie lub utratę wskutek wszelkich zdarzeń, powstałych zarówno z winy kierowcy pojazdu, jak i takich, na które nie ma on wpływu (kradzież, działanie żywiołów, wandalizm). Ochrona ubezpieczeniowa działa na terenie Polski, a także na terytorium pozostałych państw Europy oraz Algierii,  Maroka, Izraela i Tunezji.

Kupując ubezpieczenie AC w PZU, możemy liczyć na zniżki PZU za kontynuację ubezpieczenia oraz do 60% zniżki AC PZU za bezszkodową jazdę. Dzięki możliwości dostosowania PZU Autocasco do swoich potrzeb, ceny AC PZU są elastyczne: można uzyskać składki AC PZU, które są dla nas atrakcyjne cenowo. Kupując Autocasco PZU otrzymamy też 10% zniżki na OC PZU oraz niższe ceny na inne ubezpieczenia komunikacyjne PZU – takie jak na przykład PZU Auto Pomoc w wariancie Super czy PZU Autoszyba.

PZU AC można kupić w jednym z dwóch wariantów: AC PZU Serwisowe, które zapewnia oryginalne części zamienne oraz AC PZU Optymalne – w którym wycenia się zamienniki. Dodatkowo, przy PZU autocasco można skorzystać z opcji Auto Non Stop, w której PZU odbiera uszkodzony pojazd, organizuje jego naprawę, a ubezpieczonemu zapewnia pojazd zastępczy na czas trwania naprawy. Kolejną ciekawą opcją w Pzu Autocasco jest pakiet stała wartość pojazdu oraz nieredukcyjna suma ubezpieczenia, a także ubezpieczenie bagażu.

Przykładowe składki OC AC PZU

Skorzystaliśmy w internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator OC PZU i obliczyliśmy składki OC PZU i AC PZU dla przykładowego kierowcy.

Jest nim urodzony w 1986 roku mieszkaniec Piły, cieszący się 30% zniżką na ubezpieczenie OC i AC. Chce on kupić ubezpieczenie OC PZU dla Opla Corsy D 1.2 Cosmo z 2007 roku o przebiegu 60 000 km. Samochód napędzany jest benzyną i ma 3 drzwi. Oto wyniki naszych obliczeń, jakie podał licznik OC PZU.

Ubezpieczenie OC PZU będzie kosztować naszego kierowcę 427 zł – jeśli zdecyduje zapłacić za nie w 1 racie. Jeśli kupi OC PZU na dwie raty, wtedy koszt wzrośnie – do 470 zł.

Kupując pakiet OC i AC PZU koszt wyniesie 1 462 zł, płatne jednorazowo. Ubezpieczenie OC AC PZU można kupić także na dwie, a nawet na 4 raty. Jednak trzeba liczyć się z tym, ze wtedy cena OC AC PZU jest wyższa. OC i AC PZU na 4 raty to koszt 1 681 zł, a więc ponad 200 zł więcej niż gdyby zapłacić za OC AC w jednej racie! Płacąc za OC AC PZU na 2 raty, będzie to koszt 1 608 zł.

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Axa Direct
brak komentarzy
Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.