x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Efektywne (i efektowne) kierunkowskazy w Audi A8

19.08.2013, 18:34 przez Bogusław Korzeniowski

W nowym Audi A8, kierunkowskazy będą w zupełnie nowy sposób wskazywać kierunek skręcania, co znacznie podniesie bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Kierunkowskazy dają teraz sygnał świetlny, który jest lepiej i szybciej zauważalny zarówno z dużej odległości, jak i w warunkach złej widoczności.

Każdy z migaczy zintegrowano z przednimi reflektorami składającymi się z 18 diod, ułożonych liniowo i zgrupowanych w siedmiu segmentach. Światła tylne, złożone z 24 diod w ośmiu segmentach, również dają możliwość zastosowania kierunkowskazów ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. Po włączeniu kierunkowskazu, bloki diodaktywują się w cyklu co 20 milisekund -  kolejno od wewnątrz do zewnątrz, w kierunku skręcania. Po 150 milisekundach świecą się wszystkie segmenty, a pełną moc świetlną osiągają po 250 milisekundach. Następnie kierunkowskaz wygasa i cały cykl zaczyna się od nowa.

Biorąc pod uwagę wszystkie ich możliwości, reflektory Audi Matrix LED bez wątpienia zasługują na miano przełomowej innowacji. 25 diod w każdym reflektorze zapewnia emisję światła o zróżnicowanym natężeniu. Gdy kamera pokładowa wykryje pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, reflektory Audi Matrix LED odpowiednio redukują swój zakres, wyłączając lub przyciemniając poszczególne diody. Pozostałe świecą nadal jasnym światłem.

Ponadto reflektory Audi Matrix LED mają sterowaną nawigacją funkcję doświetlania zakrętów, a także w ramach pakietu „asystent jazdy nocą”, specjalny system oświetlający pieszych na poboczu ostrzegający ich przed naszym pojazdem i nas przed pieszymi.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi A3 1,6 TDI ultra - mistrz oszczędności
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Test: Audi A8 D4 - Okręt Flagowy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.