x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy olej Castrol do Opli i nie tylko

26.08.2013, 14:00 przez marta

Castrol wprowadza nowy olej silnikowy, przeznaczony przede wszystkim do samochodów Opel i Chevrolet. Castrol Magnatec Professional MP 5W-30 spełnia wymagania normy GM dexos2 i jest dostępny wyłącznie u autoryzowanych dealerów samochodów General Motors.

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30, podobnie jak inne oleje Castrol Magnatec z rodziny Professional, wyróżnia się zielonym zabarwieniem. Unikalna dla tych olejów jest także podwójna filtracja, której poddawane są one w procesie produkcji, co zapewnia im wyjątkową czystość. Cechą charakterystyczną olejów Magnatec są inteligentne molekuły, które przywierają niczym magnes do kluczowych elementów jednostki napędowej. Tym samym zabezpieczają je już od momentu uruchomienia silnika - czyli w fazie odpowiedzialnej za 75 procent jego zużycia, także w niskich temperaturach.

Specjalna, niskopopiołowa formulacja nowego oleju do samochodów GM pozwala przedłużyć żywotność systemów wtórnej obróbki spalin, w tym filtrów cząstek stałych. Dla konsumenta oznacza to mniejsze spalanie paliwa i dłuższą pracę całego układu. 
Nowy olej do samochodów spełnia wymagania normy GM dexos 2, ale też norm innych producentów: BMW Longlife-04, MB Approval 229.31/229.51, VW 502.00/505.00. Dlatego można go stosować w silnikach samochodów Opel, Chevrolet, Vauxhall, a także Saab, Mercedes-Benz, BMW oraz w autach grupy VW. Castrol Magnatec Professional MP 5W-30 jest dostępny wyłącznie w autoryzowanych serwisach GM. W ASO można też kupić litrowe opakowania tego oleju na ewentualne dolewki.
 

źródło: Castrol Polska

Podobne artykuły

Porady
Czy warto wymienić olej silnikowy przed zimą?
brak komentarzy
Porady
Olej - prawdy i mity
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.