x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Z wirtualnych wyścigów do rzeczywistości

29.08.2013, 14:32 przez Bogusław Korzeniowski

Program GT Academy to efekt współpracy PlayStation® i Nissana, dzięki której w wirtualnym świecie Gran Turismo® odkrywane są prawdziwe talenty wyścigowe.

W piątej edycji GT Academy zorganizowano oddzielne konkursy w poszczególnych krajach Europy: Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, krajach Beneluksu (Belgii, Holandii i Luksemburgu), Skandynawii (Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii) oraz Europie Środkowo-Wschodniej (Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji), a także w Niemczech, USA i Rosji.

Po rozegraniu krajowych finałów akcja przeniesie się na tor Silverstone, na którym odbędzie się legendarny obóz „Race Camp”. Tam uczestnicy będą próbować swoich sił na torze za kierownicą samochodów sportowych Nissana pod czujnym okiem doświadczonych sędziów i trenerów. Zwycięzcy z Europy, USA, Rosji i Niemiec zostaną zaproszeni do udziału w intensywnym programie rozwoju kierowców. To umożliwi im uzyskanie międzynarodowych licencji wyścigowych i dołączenie do elitarnego grona kierowców Nismo.

Zwycięzcy poprzednich edycji GT Academy są teraz pełnoetatowymi kierowcami wyścigowymi. W 2013 roku Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z 2008 r.) i Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z 2011 roku) wzięli udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w samochodzie Greaves Motorsport Zytek-Nissan klasy LMP2. Mistrzowie z 2012 roku, Mark Schulzhitskiy (Rosja), Wolfgang Reip (Europa), Steve Doherty (USA) i Peter Pyzera (Niemcy), ścigają się w wyścigach serii Blancpain Endurance Series w barwach zespołu Nissan GT Academy o nazwie RJN.

Informacje na temat Gran Turismo®

W 2013 roku gra Gran Turismo® obchodzi swoje 15. urodziny – międzynarodowa premiera pierwszej wersji miała miejsce w 1998 r. Ta wielokrotnie nagradzana gra jest największym sukcesem wśród gier na PlayStation®, a sprzedaż w 2013 roku przekroczyła 70 mln egzemplarzy na całym świecie. Stworzono różne odmiany Gran Turismo na konsolę PlayStation®, PlayStation®2, PlayStation®3 oraz PSPTM (PlayStation® Portable). Każda z nich była zawsze ceniona za najlepsze i najbardziej realistyczne symulatory jazdy samochodem dzięki realistycznej grafice, zaawansowanej technologii i rozwiązaniom projektowym. Od chwili opracowania Gran Turismo osławiony twórca tej gry, Kazunori Yamauchi, oraz Polyphony Digital Inc. z Japonii zrewolucjonizowali kategorię gier wyścigowych. Gra oferuje najbardziej realistyczną symulację jazdy samochodem w branży i stanowi wyjątkową możliwość dla producentów samochodów w zakresie prezentacji oferowanych modeli. Gran Turismo®5, ostatnia wersja popularnej gry, została wprowadzona na rynek 24 listopada 2010 roku i do tej pory na całym świecie sprzedano 10 mln sztuk.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Citroen C-Elysee WTCC - na torze wyścigowym?
brak komentarzy
Aktualności
Zostań kierowcą wyścigowym Nissana
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.