Seat Cordoba I - typowe usterki

17.07.2012, 18:53 przez konrad

Seat Cordoba to rodzinne auto, produkowane przez firmę Seat. Trudno mówić tu o osobnym modelu, bo tak naprawdę Cordoba to po prostu wersja sedan popularnego modelu Ibiza. Z racji przynależności Seata do koncernu Volkswagen, w Cordobie (Ibizie) wykorzystano wiele rozwiązań wspólnych dla całego koncernu – od płyty podłogowej A03 (wykorzystywanej między innymi przez Polo) po gamę silników i innych podzespołów. Pomimo tego, że przeznaczeniem Cordoby miało być pełnienie funkcji auta rodzinnego, oprócz tradycyjnej wersji czterodrzwiowej, dostępna na rynku była także wersja dwudrzwiowa coupe oraz sportowa Cupra. Dostępna była także pięciodrzwiowa wersja kombi oznaczona jako Vario. 

Pierwsze Seaty Cordoba pojawiły się w salonach w 1993 roku i były to modele pierwszej generacji. Druga generacja, będąca tematem naszego artykułu, powstała w 1999 roku po faceliftingu modelu pierwszej generacji. Seat Cordoba MKII był produkowano do 2002 roku, kiedy to w salonach zadebiutowała trzecia generacja modelu. 

Przyjrzyjmy się teraz silnikom, jakie montowano w Cordobie drugiej generacji. Wśród jednostek benzynowych można było znaleźć następujące jednostki 1.4l (moc od 60 do 100KM), 1.6l (moc od 75 do 101KM), 1.8l (moc od 90 do 130KM) oraz 2.0 (moc od 116 do 150KM). Cordoba MKII była wyposażana także w silniki wysokoprężne. Były to silniki 1.9D (64KM), 1.9TD (75KM), 1.9SDI (64KM) oraz 1.9TDI (moc od 90 do 110KM). Z silnikami współpracowały dwa rodzaje skrzyń biegów: czterostopniowy automat i pięciobiegowa skrzynia manualna. 

Jakich awarii można spodziewać się po silnikach, stosowanych w Seacie Cordoba MKII? Wspólne dla wszystkich jednostek benzynowych są awarie cewki zapłonowej. Potrafią zawodzić także czujniki temperatury, sondy lambda a w najgorszym wypadku sterowniki. Najmniejsze stosowane w Cordobie silniki benzynowe mają problem z zamarzającą odmą, co może spowodować wyrzucanie oleju poprzez gniazdo bagnetu a w konsekwencji może spowodować zatarcie jednostki silnikowej. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.