x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi A3 Limousine– dynamiczny kompakt

05.09.2013, 10:16 przez Bogusław Korzeniowski

Dojazd do miejsca prezentacji to prawdziwe wyzwanie. Za Ostródą skręt w prawo, dalej wąskimi asfaltowymi drogami, o nawierzchni mało przypominającej XXI wiek, jedziemy równolegle do drogi Warszawa- Gdańsk. Gdy przez kilka kilometrów jechałem przez  całkowite pustkowie i las, nagle… przy drodze zobaczyłem flagi Audi i napis Hotel Młyn Klekotki. Za bramą zaś zaczął się świat Audi, gdzie na centralnym miejscu był wielki napis Audi A3 Limousine

Audi A3 Limousine, pierwszy w segmencie kompaktowych samochodów premium sedan z Ingolstadt, fascynuje swoim sportowym duchem. Ten czterodrzwiowy sedan o długości 4460 mm, godzi klasyczną koncepcję podziału bryły samochodu na trzy strefy, z dynamiką auta typu coupé. Płaska powierzchnia dachu kończy się słupkiem C, który w elegancki sposób schodzi na boki karoserii, po bokach pojazdu przebiega ostro zarysowana linia „tornado“, a wnęki kół wyraźnie wysunięto na zewnątrz. 425-litrowy bagażnik można powiększyć, po złożeniu oparć tylnych siedzeń, do pojemności 880 litrów.

Warto przy tym podkreślić, że żaden z elementów karoserii nie został zaczerpnięty z dotychczasowych modeli A3. Pojazd jest zaprojektowany i wykonany od początku.

Charakterystycznym elementem przodu pojazdu – jak w przypadku każdego Audi – jest osłona chłodnicy singleframe. Wyrazisty, poziomy kontur zderzaka oraz duże wloty powietrza podkreślają szerokość limuzyny (zresztą faktycznie rozstaw kół jest większy o 20mm niż w dotychczasowych A3).  Na życzenie, nowe Audi zjeżdża z taśmy produkcyjnej z w pełni diodowymi reflektorami. To techniczna i wizerunkowa nowinka z najwyższej półki. Dodatkowo klient może sobie zażyczyć, by jego pojazd miał również diodowe światła tylne.

Przestronne wnętrze (znane z innych modeli A3) jest lekkie i przejrzyste, tablica rozdzielcza smukła, a konsola środkowa pochylona lekko ku kierowcy. Duże, okrągłe nawiewy, listwy dekoracyjne z trójwymiarowym efektem i elegancki panel klimatyzacji, to najlepsze dowody dbałości o szczegóły, z jaką Audi produkuje swoje samochody. Podobnie jak w przypadku każdego Audi, obsługa przyrządów jest tu jasna i intuicyjna.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi A3 1,6 TDI ultra - mistrz oszczędności
brak komentarzy
Aktualności
Audi A3 Limousine – konkurent Mercedesa CLA
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.