x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowe C4 Picasso - kosmiczne jaja Citroena

07.09.2013, 10:24 przez Bogusław Korzeniowski

Wprawdzie segment mini van zawdzięczamy koncernowi Renault, który „napompował” kompaktowy pojazd Megane, tworząc w roku 1996 Scenica, ale to Citroen rozsławił ten segment.

Wprowadzony w roku 1998 model Xsara Picasso całkowicie zrywał bowiem z rozpropagowanym stylem samochodu. Był to bowiem model o tak awangardowym (jak przystało na nazwę) kształcie, że szybko zyskał przydomek jajo. Model tak spodobał się klientom, że mimo wprowadzenia wersji będącej następcą modelu (Citroen C4 Picasso) przez długi okres czasu był w ofercie handlowej i równolegle produkowane były dwie generacje Picasso.

Obecnie Citroen znowu szokuje

Kolejny model minivana Picasso, ponownie zrywa bowiem z jakąkolwiek konwencją o klasie samochodu. Tym razem sięgnięto po wzór modelu, jakiego szukalibyśmy w filmach SF. Przejął on wprawdzie „jajowatą formę” bryły karoserii, ale wąskie paseczki reflektorów, obniżona i bardziej dynamiczna forma karoserii, a także zarys przedniej partii nadwozia, bardziej przypominają samochody koncepcyjne, niż wersję dla klienta. Tymczasem nowatorska bryła skrywa wnętrze o charakterze znacznie przekraczającej dotychczasową definicję użyteczności minivana Citroena.

Po pierwsze pasażerowie mają więcej miejsca we wnętrzu, gdyż nowa platforma zastosowana w modelu to większy rozstaw osi.

Po drugie trzy indywidualne fotele z tyłu można po pociągnięciu specjalnych uchwytów, jednym ruchem ręki zmienić w płaską podłogę bagażnika. Tym samym standardowy bagażnik 537 do 630 litrów (zależy od położenia foteli tylnego rzędu) można szybko i sprawnie powiększyć

###_Podzial_strony_###

Po trzecie w standardowym wyposażeniu mamy: ABS+ESP+EBD+BAS+ASR, 6 poduszek powietrznych, Wspomaganie ruszania na wzniesieniu+Inteligentny System Kontroli Trakcji, Klimatyzacja manualna dwustrefowa sterowana z tabletu dotykowego 7", Tablet dotykowy 7" sterujący funkcjami samochodu (klimatyzacja, radio, zestaw głośnomówiący Bluetooth), Radio z 6 głośnikami, z monotunerem + gniazdo USB + gniazdo jack, Komputer pokładowy, Szyby przednie i tylne sterowane elektrycznie, Światła do jazdy dziennej LED, Regulator/ogranicznik prędkości programowany, Lusterka boczne sterowane elektrycznie i podgrzewane, Centralny zamek z pilotem

Po czwarte zaś, przy aktualnej promocji (6 000 zł) i odkupie lub złomowaniu dotychczas używanego pojazdu (dodatkowe 8 000 zł)  model jest w cenie od 59 900 zł.

Tym samym samochód o długości 4428 mm, szerokości 1826 mm., wysokości 1610mm  rozstawie osi 2785 mm, pięciu indywidualnych miejscach i bagażniku ponad 500 litrów  staje się najlepszą ofertą na rynku.

Dostępne silniki Picasso to: benzynowe 1,6 VTi - 120 KM i 1,6 THP 155 KM oraz diesel 1,6 HDi 90 i 115 KM. Ukompletowania wyposażenia jest w czterech wersjach: Attraction, Seductin, Intensive, Exclusive, ale –jak wspomniano powyżej- już najtańsza wersja ma bardzo bogate wyposażenie..

Szkoda, że model trafia na rynek po wakacjach, gdyż z pewnością zrobiłby sporo zamieszania. Jak twierdzą szefowie firmy Citroen Polska, mimo tego z pewnością pozwoli jednak zbliżyć się do pierwszego miejsca w segmencie

Bogusław Korzeniowski

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Citroen Grand C4 Picasso - gama i ceny
brak komentarzy
Aktualności
Test NCAP C4 Picasso zaliczył na 5
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.