x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Lancia Voyager Voyager S – mieszczanin szlachcicem

10.09.2013, 13:21 przez Paweł

Klasa S to ekspresja swoistej natury marki Lancia zwanej„urban chic" - a więc nowej formy modernistycznej, uniwersalnej i kreatywnej elegancji, owoc zmieszania wszechobecnej i spragnionej relaksu atmosfery miasta (urban) - z wyrafinowanym gustem, oryginalnością i respektem dla jakości (chic).

W ten to właśnie kontekst wpisuje się Lancia Voyager S, wchodząca do sprzedaży na rynkach europejskich od stycznia 2014. Od zewnątrz, Voyager S odznacza się nową chromowaną atrapą chłodnicy w błyszczącej czerni Glossy Black i nowymi 17-calowymi felgami z lekkiego stopu w identycznym kolorze oraz logo „S" na tylnej klapie karoserii. Podobna aura wyszukanej elegancji panuje w środku. Czarne, materiałowo-skórzane siedzenia oraz przednie panele drzwiowe urozmaicono szarymi przeszyciami, a na desce rozdzielczej i kierownicy dodano inserty w czerni Glossy Black. Oparcia przednich foteli zdobi charakterystyczne logo „S".

Prezentując nową wersję S, Lancia Voyager utwierdza swój status protoplasty lecz także niekwestionowanego punktu odniesienia - dla całego segmentu pełnowymiarowych MPV oraz symbolu emocji i przyjemności wspólnego podróżowania. W zależności od rynku sprzedaży, Lancia Voyager oferowana jest w trzech wersjach modelowych (Silver, Gold i Platinum) i dwoma jednostkami napędowymi do wyboru: nowym 2,8-litrowym turbodieslem common rail o mocy 178 KM lub 283-konnym silnikiem benzynowym V-6 Pentastar o pojemności 3,6 litra.

W każdej wersji modelowej Lancia Voyager posiada bogate wyposażenie standardowe, które obejmuje m.in. 17-calowe felgi z lekkiego stopu i relingi dachowe (lakierowane na czarno w wersji S i chromowane w wersji Platinum) oraz wysokiej jakości tapicerkę skórzaną foteli i siedzeń (w wersjach S i Platinum z elektrycznym podgrzewaniem i ustawianiem położeń). Obszyta skórą jest także kierownica z przyciskami sterowania audio i uchwyt selektora skrzyni biegów.

Wnętrze Lancii Voyager ma charakter zacisznego i komfortowego salonu, tym niemniej jest praktyczne i funkcjonalne za sprawą systemu Stow'n Go, wchodzącego w skład wyposażenia seryjnego całej gamy modelowej. System ten pozwala składać siedzenia drugiego i trzeciego rzędu w podłodze, tworząc w ten sposób rekordową wręcz pojemność ładunkową 4100 litrów. W wersji Platinum siedzenia trzeciego rzędu składane są elektrycznie.

Do wyposażenia standardowego Lancii Voyager - zależnie od wersji modelowej/rynku sprzedaży - należy także ponad 40 elementów/systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego (m.in. ESC, 6 poduszek powietrznych, tempomat, światła przeciwmgielne, automatyczne reflektory, detektor martwych pól widzenia i ruchu przecinającego drogę cofania Blind Spot and Cross Path Detection oraz system aktywnej ochrony pieszych). Lista ta została ostatnio uzupełniona o system TSC (Trailer Sway Control), który wykrywa niekontrolowane ruchy holowanej przyczepy i wspomaga jej stabilizację na drodze. System TSC stanowi wyposażenie seryjne całej gamy modelowej Voyagera.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze
Testy samochodów
Test: Lancia Voyager - samochód podróżnika
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.