x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Alfa Romeo Giulietta Frankfurt 2013 – Julka po zmianach

10.09.2013, 14:14 przez Paweł

Alfa Romeo ma w Niemczech bardzo mocną pozycję. Nie jest tam bowiem utożsamiana jako „sportowa siostra Fiata” (a tak jest taktowana w Polsce), ale dla Niemców to firma produkująca włoskie sportowe auta.

Stąd też przez długie lata premiera tych modeli była razem z Porsche i Ferrari. Obecnie, w hali, w której jest Alfa Romeo są tylko modele rodziny FIAT (Fiat, Abarth, Alfa, Ferrari, Jeep, Maserati, Lancia), ale fakt iż tutaj zdecydowano się na prezentację zmian najlepiej świadczy o wadze rynku niemieckiego. A jeżeli ma się dobry, sprawdzony model, to jakie zmiany zaoferować klientom?

Nadwozie

Moonlight Pearl, Anodizzato Blue i Bronze to trzy nowe kolory podnoszące wizualnie dynamikę nadwozia samochodu, który w sposób wzorcowy łączy w sobie ducha sportu i rasową elegancję. Wizerunkowemu odświeżeniu przedniej części pojazdu służy nowy „look" atrapy chłodnicy i chromowana oprawa lamp przeciwmgielnych. To „punkt startowy" designu całego samochodu, by energetyczną osobowość powiązać z autentyczną wytwornością formy. Pod kątem maksymalizacji bezpieczeństwa czynnego, reflektory wyposażone są w światła LED do jazdy dziennej (DRL) oraz wyłącznik zmierzchowy. Innowacyjne światła tylne również korzystają z technologii LED nie tylko ze względów stylistycznych ale i bezpieczeństwa prewencyjnego. Atrakcyjności wyglądu nowej Giulietty dopełniają trzy nowe wzory felg z lekkiego stopu, dostępne w rozmach 16, 17 i 18 cali. Kształt okien bocznych przywodzi na myśl styl coupé, podkreślając dynamizm i płynność bryły karoserii - również za sprawą ukrytych klamek drzwi tylnych. Boczne przetłoczenia burt wraz z czystą linią biegnącą ku rufie - akcentują wysmukłość i finezję krawędzi nadwozia.

Wnętrze

Dbałość o szczegóły oraz materiały wysokiej jakości „w służbie" doskonałej ekspresji włoskiego smaku i stylu. Uwagę zwracają nowe boczki drzwiowe wraz z klamkami oraz nowe dekoracyjne wstawki konsoli centralnej i tablicy przyrządów. Wszystkie elementy pokryto jednolitym, rysoodpornym lakierem, zachowując homogeniczność kolorystyki i materiałów wykończeniowych. Efektem jest wnętrze najwyższej jakości, które otacza pasażerów atmosferą ciepła i przytulności. Poczucie „pokładowej" wygody i komfortu pogłębiają nowe siedzenia i także nowy design kierownicy.

Wersja Quadrifoglio Verde wyposażona jest w specjalne sportowe fotele tapicerowane czarną skórą i Alcantarą z kontrastującymi przeszyciami oraz elektrycznie wgrzewanym logo na oparciu (dostępne również w pakiecie QV Sportiva Pack).

Wersja Progression otrzymała tapicerkę materiałową w barwie czarno-grafitowej, w wersji modelowej Distinctive natomiast - nabywca ma do wyboru dwie kombinacje kolorystyczne tapicerki materiałowej: czarna/tabakowa lub antracytowo-grafitowa. W wersji Exclusive oferowana jest tapicerka skórzano-materiałowa w kolorze czarny/grafitowym lub tabakowym/grafitowym. Opcjonalnie dostępna jest tapicerka skórzana w odcieniu czerwieni, tabakowym lub czerni.

Sportowa linia i nowy wygląd atrapy chłodnicy Alfa Romeo znajduje swoiste 'odbicie' w nowym designie kierownicy urozmaiconej insertem z aluminium oraz przeszyciami w kolorze czarnym, białym lub czerwonym (w zależności od wersji modelowej) oraz w pokryciu siedzeń ze szlachetnej skóry, w konstrukcji których zastosowano specjalne tworzywo spienione, zapewniające pewność i komfort pozycji pasażera. Także po otwarciu klapy tylnej zauważyć można nowe, czarne wykończenie obejmujące całość przestrzeni bagażowej (podłogi, burt i oparć kanapy). Całości zmian w Giuliettcie MY 2014 dopełnia skrytka po lewej stronie kolumny kierowniczej, dodatkowy schowek na desce rozdzielczej przed pasażerem oraz wygodniejsza lokalizacja portu USB - obok selektora DNA „u stóp" konsoli środkowej.

Przyjemność z jazdy

Giulietta zajmuje szczególne miejsce w historii najlepszych modeli Alfy Romeo, czerpiąc hojnie z tradycji dynamicznych osiągów - łącząc je z ekonomiką i wygodą użytkowania na co dzień. Sekret tkwi w stałym postępie technologicznym, którego kwintesencją jest dzisiejsza Giulietta. To także zasługa „kompaktowej" architektury z użyciem wysokowytrzymałych materiałów pozwalających na znaczącą redukcję masy - lecz także dwuzębatkowej (Dual Pinion) aktywnej przekładni kierowniczej oraz wyrafinowanej konfiguracji zawieszenia (kolumny MacPherson z przodu i zaawansowany system Multilink z tyłu). Komfortowi i satysfakcji z jazdy sprzyja także system Alfa DNA - przystosowujący zachowanie pojazdu do różnorodnych warunków drogowych i nawyków prowadzenia.

Nowa architektura Giulietty pozwala kompleksowo zintegrować poszczególne układy pojazdu pod kątem trzech trybów pracy (Dynamic, Normal i All Weather) ustawianych za pośrednictwem selektora Alfa DNA. System ten stanowi wyposażenie seryjne wszystkich wersji modelowych, a jego zadaniem jest odpowiednia modyfikacja parametrów działania silnika, skrzyni przekładniowej, układu kierowniczego oraz elektronicznego mechanizmu różnicowego Q2 - w koordynacji z logiką elektronicznego systemu stabilizacji jazdy (ESC).

Jest jednak ogromna zmiana -System infotainment Uconnect

Zaprojektowany z myślą o ułatwieniu prowadzenia i doskonale zintegrowany z konstrukcją samochodu, innowacyjny system multimedialny Uconnect dostępny jest w wersji z 5-calowym ekranem dotykowym lub ekranem 6,5-calowym dla opcji z nawigacją GPS i umożliwia sterowanie urządzeniami multimedialnymi za pomocą komend głosowych. W zależności od aktualnej oferty rynkowej, system Uconnect umożliwia dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji - w tym radia analogowego i cyfrowego (DAB) oraz źródeł multimedialnych (odtwarzacze MP3/4, iPod, iPhone, smartfony) za pośrednictwem portu USB lub przyłącza AUX.

System Uconnect obejmuje także zaawansowany interfejs Bluetooth, przydatny do obsługi dodatkowych funkcji, takich jak zarządzanie rozmowami przez telefon komórkowy i przetwarzanie wiadomości tekstowych SMS na komunikaty głosowe (text-to-speech technology) czy Audio Streaming, a więc reprodukcję internetowych stacji radiowych bezpośrednio ze smartfona poprzez pokładowy system audio. W wersji z nawigacją i 6,5-calowym ekranem dotykowym kierowca Giulietty MY 2014 korzystać może z map trójwymiarowych (3D) i progresywnych wskazań orientacyjnych w podróży albo funkcji text-to-speech, pozwalającej wprowadzać adresy miejsc docelowych z użyciem komend głosowych.

Nowy system infotainment Uconnect dostępny będzie jako opcja wyposażenia w całej gamie modelowej Giulietty MY 2014.

Model dostępny będzie w salonach już od jesieni.

Bogusław Korzeniowski - Frankfurt

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Proama
brak komentarzy
Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.