x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Peugeot Premium Frankfurt 2013

10.09.2013, 17:05 przez Paweł

Na stoisku Peugeot we Frankfurcie goście mogli zapoznać się z przykładem know-how marki w dziedzinie stylistyki i doznań z jazdy.

Wyjątkowy model Peugeot RCZ-R, super mocna wersja kultowego sportowego coupé RCZ, który już podbił serca ponad 50 tys. pasjonatów, stanie się na początku 2014 r. najmocniejszym seryjnie produkowanym modelem w historii Marki.

Jego nowy silnik 1.6 o mocy 270 KM – który stanowi absolutny rekord mocy jednostkowej w tej kategorii – spełnia normy Euro 6 i emituje zaledwie 145 g CO2/km, co plasuje RCZ R na nieosiągalnym poziomie osiągów i sprawności energetycznej. Obniżone zawieszenie, stanowiące jego znak rozpoznawczy i zapowiadające intensywne doznania z jazdy oraz 19-calowe koła nadają RCZ R jeszcze bardziej wyrazisty wygląd. Siedząc za kierownicą w dyskretnie elitarnym wnętrzu tego modelu, kierowca będzie mógł w pełni rozwinąć osiągi silnika dzięki specjalnemu układowi jezdnemu wyposażonemu w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Torsen).

Drugim z modeli, który w pewnością odciśnie swoje piętno w wyobraźni gości odwiedzających salon we Frankfurcie to ONYX.

Pod muskularną sylwetką nadwozia o radykalnej linii i długości 4,65 m, z 20-calowymi kołami, kryje się mocarny silnik. To umieszczony centralnie z tyłu, zamocowany w karbonowym podwoziu, hybrydowy V8 HDi 3,7 l o mocy 600 KM wyposażony w 6-przełożeniową skrzynię sekwencyjną i układ jezdny opracowany z wykorzystaniem całego wyścigowego know-how Marki.

Nadwozie zwraca uwagę kontrastowym zestawieniem materiałów i szlachetną patyną uzyskaną w miarę upływającego czasu i pokonanych kilometrów: miedzi, z której wykonane są błotniki i drzwi oraz matowo czarnych włókien węglowych innych elementów nadwozia. 

Ujęty w obramowanie aluminiowych łuków, przeszklony dach z podwójnym wybrzuszeniem pozwala dojrzeć karbonową konstrukcję, a poniżej niezwykłe wnętrza auta, ukształtowane z jednego płata miękkiego filcu – jego użytkownicy tworzą jedno ciało z monolitycznym wnętrzem. ONYX to kolejny etap refleksji PEUGEOT nad materiałami. Przykładem może być Newspaper Wood –materiał wyprodukowany ze zużytych i zgniecionych gazet, z którego wykonano deskę rozdzielczą.

BK - Frankfurt

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Proama
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Peugeot 208 1.2 VTI 82 KM Allure - autko w wielkim mieście
3 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.