x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

BMW – sportowa limuzyna to przeszłość?

11.09.2013, 14:08 przez Paweł

BMW utożsamiane jest ze, stworzonym przez firmę, stylem sportowej limuzyny. Jednakże stały rozwój motoryzacji sprawił, iż cały czas następują w firmie zmiany …

BMW i3 to pierwszy seryjnie produkowany model BMW i oraz innowacyjna koncepcja mobilności zawarta w samochodzie segmentu premium o zerowej emisji spalin. BMW i3 stanowi więc przepis na prawdziwie czystą radość z jazdy. Pierwszy model BMW Group zasilany wyłącznie energią elektryczną oferuje klientom przełomowe możliwości doświadczania radości z jazdy, łączności z otoczeniem oraz ekologii na miejskich ulicach. Wizjonerski projekt modelu BMW i3 nawiązuje zarówno do typowych dla BMW sportowych osiągów, jak i wydajności, proponując czteromiejscowe, przestrzenne auto. Innowacyjna koncepcja pojazdu obejmująca nadwozie wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP) łączy lekkość, stabilność i bezpieczeństwo z wyjątkową przestronnością. Z kolei systemy wspomagające kierowcę i usługi mobilne z zakresu BMW Connected Drive i 360° ELECTRIC - opracowane specjalnie dla BMW i - przekształcają zero-emisyjną mobilność miejską w fascynujące doświadczenia w codziennej eksploatacji.

Silnik elektryczny umieszczony w BMW i3 generuje moc 125 kW/170 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Wysoka moc silnika osiągana zaraz po ruszeniu pojazdu z miejsca jest przekazywana na tylne koła poprzez jednobiegową przekładnię. Jednostka czerpie energię z akumulatora litowo-jonowego zintegrowanego w centralnej części sekcji podpodłogowej auta. Uzyskany w ten sposób niski środek ciężkości w połączeniu z odpowiednim rozkładem masy gwarantuje bardzo dobre właściwości jezdne. W codziennych warunkach eksploatacji w pełni naładowane BMW i3 (poprzez konwencjonalne gniazdko prądu, moduł BMW i Wallbox lub w publicznej stacji ładowania) przejedzie od 130 do 160 kilometrów.

Nie zapomniano jednak o tradycji. Po światowym debiucie pierwszego modelu produkcyjnego, BMW i3, następnym krokiem BMW Group będzie rozszerzenie rewolucyjnej odpowiedzi na wyzwania transportu przyszłości o segment samochodów sportowych.  BMW i8 stanowi kolejny etap w ewolucji strategii Efficient Dynamics. Łączy wyjątkowo lekkie, aerodynamicznie zoptymalizowane nadwozie z najnowocześniejszą technologią BMW eDrive, kompaktowym, wysoce doładowanym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym BMW TwinPower Turbo oraz inteligentnym zarządzaniem energią. Dzięki rewolucyjnemu podejściu udało się osiągnąć niespotykaną równowagę między osiągami a zużyciem paliwa. Kabina pasażerów wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) sprawia, że BMW i8 wyznacza nowe standardy dla pojazdu typu plug-in hybrid w zakresie niskiej wagi. Pojazd może działać na samym napędzie elektrycznym, co oznacza brak emisji spalin przy dynamicznych osiągach samochodu sportowego, z oczekiwanym przy- spieszeniem 0 – 100 km/h (62 mph) w 4,5 sekundy.

BMW i8 został zaprojektowany od samego początku jako sportowy samochód typu plug-in hybrid, z naciskiem położonym na elastyczne osiągi i znakomitą wydajność. Charakterystyczna architektura BMW i LifeDrive jest najlepszą możliwą podstawą do lekkiego projektu. Jej główne składniki to aluminiowy moduł Drive, który łączy silnik spalinowy i silnik elektryczny, akumulator, elektronika zasilania oraz elementy podwozia, wraz z funkcjami strukturalnymi i zderzeniowymi oraz moduł Life, na który zasadniczo składa się kabina pasażerska z CFRP w układzie 2+2. Architektura ta zapewnia także BMW i8 bardzo nisko umieszczony środek ciężkości i prawie idealne rozłożenie nacisku na osie w stosunku 50:50

Tak więc sportowy styl BMW nie zaniknie

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Aviva
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Usterki w BMW serii 5 e60/e61
2 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.