Seat Toledo III - typowe usterki

17.07.2012, 18:53 przez konrad

Seat Toledo III pojawił się w salonach w 2004 roku. Samochód, jak przystało na Volkswagen Group, został zbudowany przy wykorzystaniu wielu elementów wykorzystywanych przez inne auta koncernu. Postawą była oczywiście płyta podłogowa, z której korzysta także Volkswagen Golf, Volkswagen Jetta czy Skoda Octavia. 

W przeciwieństwie do swoich niemieckich i czeskich braci nowy Seat wyróżniał się zdecydowanie swoją śmiałą stylistyką. Projektanci stworzyli jednakże auto, które ciężko było zakwalifikować. Nikt nie wiedział, czy to mini van, czy sedan, czy cokolwiek innego. Po bliższym przyjrzeniu się widać w sylwetce auta szereg niespójności. Auto nie przypadło do gustu klientom (zapewne ze względu na wygląd, bo gama silnikowa i wyposażenie jest niemal tożsame z Golfem) i w 2009 roku wycofano je ze sprzedaży ze względu na bardzo małe zainteresowanie kupujących. 

W związku z tym nie ma też wielkiego wyboru na rynku aut z drugiej ręki. 

Czas przyjrzeć się teraz silnikom, które montowano w Toledo III. Znaleźć tu można  wolnossące silniki FSI o pojemności 1.4 (90KM), 1.6 (115KM) i 2.0 (150KM) litra oraz turbodoładowane jednostki TSI 1.4 (122 - 170KM), 1.8  i 2.0 litra. W jednostkach 1.4 i 1.6 FSI problemem jest zbyt mała moc. Wszystkie trzy jednostki FSI mają też spory apetyt na paliwo a na dodatek mają problemy z cewkami zapłonowymi. Jednostki turbodoładowane TSI dają spora frajdę z jazdy, ale też nie są wolne od awarii. Najbardziej awaryjna jest jednostka 1.4TSI, w której dochodzi do kosztownych awarii napinaczy łańcucha oraz wariatorów tak zwanych przestawia czy faz. W wersji o mocy 160KM często dochodzi do pęknięć tłoków i pierścieni silnika. Wszystkim silnikom TSI grozi awaria wtrysku paliwa (koszt naprawy to ok. 1500zł) oraz rozciąganie się łańcucha i wadliwa praca jego napinaczy. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.