Opel Insignia - typowe usterki

17.07.2012, 21:16 przez konrad

Opel Insignia pojawił się w salonach samochodowych w 2008 roku. Jest produkowany do dziś. Przez wiele osób auto uważane jest za najpiękniejszego Opla, jaki do tej pory powstał. Samochód istotnie ma interesujący wygląd. Niejeden kierowca, który miał okazję jechać tym autem, niemile zaskoczył się jakością zawieszenia tego samochodu. Zamiast bowiem niezwykle przyjemnego i komfortowego zawieszenia, jak przystało na auto z segmentu C, Insignia ma zawieszenie twarde. 

Samochód został zbudowany w oparciu o płytę podłogową GM Epsilon II. W ofercie są trzy wersje nadwozia: czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy liftback i pięciodrzwiowe kombi oznaczone jako Sports Tourer. Standardowo auto dostępne jest z napędem na przednie koła, ale produkowane są także wersje z napędem na cztery koła, oparte o system Haldex. 

Paleta silników benzynowych, zastosowanych w Oplu Insignia jest doprawdy imponująca. W aucie montowano następujące jednostki czterocylindrowe: 1,4l  (140KM), 1.6l (115KM), 1.6l Turbo (180KM), 1.8l (140KM),  2.0l Turbo (200, 220 i 250KM) oraz jednostki V6: 2.8l Turbo o mocy 260KM i 325KM. Silnik 1.8l został obecnie wycofany z produkcji, a zastąpił go zbudowany zgodnie z zasadą downsizingu  silnik 1.4. Pomimo dużo mniejszej pojemności wyciągnięto z niego taką samą moc, jak w dużym 1.8l.  

Paleta silników wysokoprężnych jest już nieco skromniejsza. Zaliczają się tutaj czterocylindrowe jednostki turbodoładowane CDTI o pojemności dwóch litrów i mocy 110, 130 i 160KM oraz silnik BiTurbo o mocy 195KM. W aucie montowano dwa rodzaje skrzyń biegów: sześciobiegową manualną i sześciobiegową automatyczną. 

Jakich awarii możemy spodziewać się po stosowanych w Insignii silnikach? Zacznijmy znów od silników benzynowych. Jednostki turbodoładowane mogą tradycyjnie sprawiać kosztowne problemy z zatartą turbosprężarką. Auta te także będą sporo palić, z drugiej strony jednak dawać będą mnóstwo frajdy z jazdy. Niepewne są nowe silniki 1.4 zbudowane z zasadą downsizingu. To zupełna nowość, a z racji wyciągnięcia maksymalnej mocy z niewielkiego silnika może on się bardzo szybko zużywać. Silnik 1.8 (zastąpiony przez 1.4) i już nie produkowany obecnie wydaje się najrozsądniejszym wyborem – jest trwały, mocny i mało awaryjny. Równie mało awaryjny jest silnik 1.6, ale on znów nie jest w stanie dać Insigni odpowiedniego przyspieszenia. W Insigni zdarzają się coraz częściej problemy z elektroniką, która steruje pracą silnika. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.