x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ubezpieczenie OC Compensa

25.09.2013, 11:03 przez marta

Compensa ma dość szeroką i ciekawą ofertę ubezpieczeniową. Minusem jest fakt, iż ubezpieczenia Compensa nie kupimy przez Internet ani też nie policzymy samodzielnie składki OC czy AC Compensa, gdyż firma nie udostępnia kalkulatora OC. Jednak mimo to warto przyjrzeć się ich produktom.


Specjalnie dla użytkowników FURORA.TV
Ubezpieczenie OC od 313 zł na rok! 

Kalkulator OC AXA

Po pierwsze, na uwagę zasługuje Compensa moto DNA kod. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się interesujący pakiet OC i AC Compensa, łączący ochronę ubezpieczeniową z zabezpieczeniem przed kradzieżą. Pakiet OC AC Compensa moto DNA kod to oczywiście ubezpieczenie samochodu. Wyjątkowe w nim jest to, że Compensa znosi udział własny w szkodzie AC oraz nie stosuje potrąceń z tytuły amortyzacji części zamiennych ani wypłaconych wcześniej odszkodowań. A w przypadku kradzieży utrzymuje zniżkę za bezszkodowy przebieg AC

 Ale ochrona ubezpieczeniowa to nie wszystko, Compensa aktywnie chroni samochód przed kradzieżą. Wraz z ubezpieczeniem Compensa moto DNA kod, firma przekazuje system DNA do oznakowania samochodu. Jest to produkt należący do australijskiej firmy DetaDot Technology Ltd., oferowany na polskim rynku już od prawie 10 lat. Jest to unikalny sposób oznakowania pojazdów. Tysiące mikrocząsteczek DNA wielkości 0,5-1 mm, na które jest naniesiony laserem unikalny 17-cyfrowy numer PIN, są informacją o właścicielu samochodu. Ich usuniecie jest praktycznie niemożliwe i nieopłacalne. Każde auto zabezpieczone technologią DNA, a nawet każda jego wartościowa część może być z łatwością zidentyfikowana przez organy ścigania, nawet przez kolejne 20 lat. Na tej podstawie można wskazać jego prawowitego właściciela, co sprawia, że samochód staje się nieatrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. Oznakowane samochody umieszczane są (na podstawie numeru VIN) w rejestrze mienia zabezpieczonego systemem DNA na stronie www.dnaprogram.pl. Z tej bazy danych korzysta policja, szukając skradzionego samochodu lub jego części. Produkt uzyskał szerokie uznanie między innymi Instytutu Transportu Samochodowego i Komendy Głównej Policji.

Pakiet OC AC Compensa moto DNA kod mogą kupić właściciele samochodów osobowych nie starszych niż 5 lat i o wartości nie mniejszej niż 20 000 zł. Niezależnie od pakietu Compensa oferuje również możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia AC samochodów osobowych w wieku do 10 lat wraz z przekazaniem systemu DNA do oznakowania samochodu. Zakres ubezpieczenia określany jest wtedy indywidualnie.

Ubezpieczenie OC Compensa to prosty i komfortowy produkt. Zielona Karta dodawana jest do Compensa OC gratis. Za niewielką dopłatą ubezpieczenie może zostać rozszerzone o ubezpieczenie Assistance. By poznać ceny OC Compensa, należy skontaktować się z agentem firmy, gdyż ubezpieczyciel nie udostępnia czegoś takiego jak kalkulator OC Compensa.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne Compensa

Ubezpieczenie AC Compensa chroni samochód w razie uszkodzenia, zniszczenia bądź kradzieży. Autocasco Compensa dla samochodów osobowych dostępne jest w wariancie Baza. Zakres terytorialny Compensa AC obejmuje szkody powstałe na terenie Polski oraz innych państw (należących do Unii Europejskiej oraz Albanii, Andory, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Islandii, Lichtensteinu, Macedonii, Mołdawii, Monako, Norwegii, europejskiej części Rosji, San Marino, Serbii, Szwajcarii, europejskiej części Turcji oraz Ukrainy i Watykanu.Compensa oferuje możliwość uzyskania dodatkowe zniżki AC za zamontowanie w ubezpieczanym pojeździe zabezpieczenia GanTrack. Jest to produkt firmy Gannet Guard Systems S.A., zajmującej się lokalizacją skradzionych obiektów. Dzięki radiowej technologii, oferowane przez nią moduły umożliwiają bardzo dokładne zlokalizowanie zabezpieczonego obiektu. Podziemne garaże i stalowe kontenery nie stanowią żadnej przeszkody w namierzaniu.

By poznać ceny AC Compensa, trzeba skontaktować się z agentem firmy.

Ubezpieczenie szyb Compensa obejmuje szybę przednią, boczne i tylną. Suma ubezpieczenia wynosi 3 000 zł, a napraw dokonuje Saint-Gobain Sekurit. Ubezpieczenie chroni na terenie Polski, a wystąpienie szkody nie zmniejsza zniżki AC.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów Compensa chroni przed konsekwencjami wypadków drogowych. Ubezpieczenie obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Do wyboru są  3 sumy ubezpieczenia (na każdego ubezpieczonego): 10 000 zł, 15 000 zł lub 30 000 zł.

Ubezpieczenie Assistance Compensa przeznaczone jest dla osób zawierających w Compensa ubezpieczenie OC lub AC. Dostępne jest w dwóch wariantach: Baza i Top, różniących się zakresem oraz sumą ubezpieczenia. Składka roczna za ubezpieczenie Assistance Baza kupione razem z OC Compensa wynosi jedynie 15 zł. Za ubezpieczenie w wariancie Top trzeba zapłacić już 49 zł.

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej Compensa pokrywa koszty pomocy prawnej poniesione w celu ochrony interesów ubezpieczonego związanych z posiadaniem, użytkowaniem pojazdu lub podróżowaniem w charakterze pasażera. Z ubezpieczenia ochrony prawnej Compensa może zostać pokryty na przykład koszt porad, opinii i konsultacji prawnych, wynagrodzenie adwokata czy radcy prawnego, koszty sądowe, koszty procesu, podróży, a także świadczenia za kaucję w razie aresztowania. Do wybory są warianty, różniące się między sobą sumą ubezpieczenia: 10 000 zł , 30 000 zł oraz 60 000 zł.

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Axa Direct
brak komentarzy
Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.