Kia Carnival - typowe usterki

17.07.2012, 21:16 przez konrad

Kia Carnival to rodzinne auto (mini van), które pojawiło się w salonach motoryzacyjnych w 1999 roku. Wygodne, pojemne wnętrze i łatwy dostęp do niego były największym atutem tego auta. Nie można było także narzekać na urodę. Po prostu klasyk. Zaprezentowany w 1999 roku Carnival miał bardzo atrakcyjną ceną jak na auto swojej wielkości i niczym nie odbiegał od konkurencji. Niestety, tylko pod względem wyglądu. Samochód bowiem okazał się bardzo awaryjny i sprawiał szereg problemów, o których napiszemy w dalszej części artykułu. W dodatku pierwsza generacja tragicznie wypadła pod względem bezpieczeństwa, osiągając zaledwie dwie gwiazdki.

W 2005 roku zakończono produkcję pierwszej generacji Kii i w europejskich salonach pojawił się następca. Kia Carnival drugiej generacji zdecydowanie zyskała na wyglądzie, choć i na auto pierwszej generacji nie można było narzekać. Teoretycznie samochód miał być lepszym od swojego poprzednika, ale producentowi się to niestety nie udało. Auto dalej jest mocno awaryjne i podatne na korozję. Poprawiono jednak bezpieczeństwo i Carnival II może pochwalić się czterema gwiazdkami. 

Jednym z wyznaczników jakości wykonania tego auta może być test TUV i Dekra w którym Kia Carnival zajmuje ostatnią pozycję w swojej klasie.  A szkoda, bo druga generacja nadal jest bardzo wygodna, przestronna i jej siedmioosobowe wnętrze i wygodne, rozsuwane drzwi z tyłu zasługują na pochwały. Ale to za mało, żeby auto uznać za udane. W 2006 roku przeprowadzono akcję producenta, w czasie której wymieniano wadliwe tylne światła stop. 

Jakie silniki montowano w Kii Carnival?  W europejskich autach były to silniki benzynowe 2.5i V6 (150KM) i 2.5i V6 24V (165 i 175KM) oraz wysokoprężne 2.9TD (126 i 135KM) oraz 2.9CDRi (144KM) montowane w drugiej generacji auta). 

Co można powiedzieć o napędzie tego auta? Problemy, problemy i jeszcze raz problemy. Silniki są paliwożerne, mają niską kulturę pracy i niezadowalające osiągi. Silniki benzynowe bardzo często ulegały zatarciu, pojawia się mnóstwo problemów z wyciekami oleju spowodowanymi uszkodzeniem uszczelki pod głowicą. Słabym elementem samochodu jest rozrząd, a szczególną uwagę powinno się zwrócić na napinacze paska. Ich awaria bowiem może spowodować uszkodzenie wałka rozrządu, co zdarzało się w tym modelu nie raz. Słabej jakości są także alternatory. Wadliwe są też pompy oleju, łańcuchy pomp oleju i ich napinacze. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Komentarze

Tarkowski

Posiadam Carnivala 2003 2,9 CRD ok. 300tkm i ... zero awarii, gdy czytam tekst o tym modelu to nie wiem czy autor spisał wszystkie możliwe usterki zasłyszane w warsztacie wieśvagena.

18 marca 2014 23:14:07 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.