Opel Astra III - typowe usterki

17.07.2012, 21:16 przez konrad

Astra to flagowy kompakt firmy Opel i jedno z najpopularniejszych aut tego koncernu. Opel Astra H to już trzecia generacja tego popularnego modelu. Trudno nie zgodzić się, że pod względem wizualnym ewolucja Astry poszła w bardzo dobrym kierunku. W porównaniu do klasycznych poprzedników F i G, Astra H prezentuje się całkiem nieźle. Niestety, poprzednie wersje słynęły z tego, że pomimo sporej liczby mniejszych i większych problemów, były niedrogie w utrzymaniu. Nowa Astra zwłaszcza z silnikiem diesla już taka nie jest. 

Opel Astra H wjechała do salonów w 2004 roku. Tradycyjnie, po nasyceniu rynku niemieckiego Polacy dostali produkcję Astry „w spadku”. W Niemczech ruszyła produkcja Astry IV generacji, a w Gliwicach rozpoczęto produkcję Opla Astry Classic III, która trwa do dziś. Samochód produkowany jest w pięciu wersjach nadwozia. Są to hatchback (trzy i pięciodrzwiowy), kombi Caravan (pięciodrzwiowe), sedan (czterodrzwiowy), coupe (dwudrzwiowe) i kabriolet (dwudrzwiowy).  

Jak wygląda kwestia napędów w trzeciej generacji Opla Astry? Zacznijmy od skrzyń biegów. Montowano tu dwie wersje manualnych skrzyń biegów: pięcio i sześciobiegowe, sześciobiegowe automaty ActiveSelect oraz zautomatyzowane EasyTronic.. W skrzyniach EasyTronic (częściej) i ActiveSelect (rzadziej) dochodzi bowiem do awarii elektroniki sterującej, a usunięcie awarii jest kosztowne. Najtrwalsze okazały się skrzynie manualne. Sporadycznie jednak zdarza się w nich „haczenie”.

A w jakie silniki wyposażano Astrę III? Zacznijmy od benzynowych. W Astrze montowano silniki czterocylindrowe 1.4l (75 i 90KM), 1.6l (105 i 115KM), 1.6l Turbo (180KM), 1.8l (125 i 140KM) oraz turbodoładowane silniki 2.0l (170, 200 i 240KM). Stosowano także specjalne wersje silników 1.4l (90KM) i 1.6l (115KM) oznaczone jako ecoflex, które były specjalnie dostosowane do instalacji LPG (stosowanie gazu jako paliwa zmniejszało ich moc jedynie o maksymalnie 3KM).

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.