x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ubezpieczenie OC SKOK

09.10.2013, 17:04 przez marta

Ubezpieczenia Skok to oferta przygotowana we współpracy z MTU. Czyli de facto kupujemy „Moje ubezpieczenie” MTU – można się o tym przekonać, zaglądając do OWU. A co ciekawego proponuje Skok?


Specjalnie dla użytkowników FURORA.TV
Ubezpieczenie OC od 313 zł na rok! 

Kalkulator OC AXA

Ubezpieczenia komunikacyjne SKOK można kupić przez Internet, co za tym idzie – istnieje możliwość samodzielnego obliczenia swojej składki ubezpieczeniowej za pomocą narzędzia, jakim jest internetowy kalkulator OC SKOK. SKOK oferuje kompleksowe ubezpieczenia dla kierowców – możemy się zaopatrzyć w OC, Autocasco w wersji mini oraz maxi, Assistance w trzech wariantach, ubezpieczenie NNW, a także ubezpieczenie od utraty zniżki czy ubezpieczenie szyb, bagażu i wyposażenia dodatkowego w samochodzie.

Czy można kupić OC SKOK na raty?

Tak, SKOK sprzedaje swoje ubezpieczenia w systemie ratalnym. Płatność można rozłożyć na dwie bądź cztery raty. Rzecz jasna należy być przygotowanym na to, że cena ubezpieczenia płatnego w ratach będzie wyższa niż tego opłaconego jednorazowo. O ile wzrośnie, można zobaczyć w dalszej części artykułu, w akapicie o przykładowych cenach OC AC SKOK.

Kalkulator OC SKOK

Kalkulator OC udostępniany przez SKOK jest wygodny i szybki, nie wymaga podania dużej ilości danych, by obliczyć swoje składki. Cała kalkulacja zajmuje nie więcej niż 2 minuty. Po wyliczeniu otrzymamy cenę zaznaczonej opcji (z możliwością zmiany wybranej opcji czy wariantów) oraz ceny wybranej opcji w płatności na raty wraz z różnicą w cenie; co naszym zdaniem jest bardzo praktyczne.

Przykładowe składki OC AC SKOK

Użyliśmy narzędzia, jakim jest kalkulator OC SKOK, by policzyć ceny ubezpieczenia samochodu dla przykładowego kierowcy. Jest nim trzydziestoletnia mieszkanka Czechowic Dziedzic, posiadająca prawo jazdy od 10 lat i ciesząca się 60% zniżką na ubezpieczenie OC i AC. Kobieta chce kupić OC SKOK dla Forda Fiesta 1.4 Trend z 2010 roku. Ubezpieczenie OC SKOK będzie ją kosztować 311,85 zł. Jeśli Czechowiczanka zechce zapłacić za OC SKOK na 2 raty, będzie ją to kosztować w sumie 328 zł. Jeśli rozłożyć płatność za OC na 4 raty, wtedy łączny koszt podnosi się do 345 zł.

Ubezpieczenie AC SKOK w wersji mini, chroniącej tylko od szkód całkowitych, czyli tylko takich, w których kwota odszkodowania przekracza 70% wartości pojazdu, będzie kosztować naszą czechowiczankę 328 zł – przy płatności jednorazowej. Jeśli zapłacić za AC SKOK na 2 raty, będzie to koszt już 345 zł, czyli o 18 zł drożej niż gdyby zapłacić jednorazowo. O całe 91 zł koszt będzie wyższy w przypadku płatności za OC SKOK na 4 raty i wyniesie 363 zł.

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Proama
brak komentarzy
Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.