Kia Ceed - typowe usterki

17.07.2012, 21:16 przez konrad

KIA Ceed to prawdziwy przebój koreańskiego koncernu, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Poza ciekawym wyglądem i wyposażeniem klientów przekonała do Kii także siedmioletnia gwarancja. Auto zaprojektowano w Europie (w centrum projektowym w Russelsheim) i wyprodukowano w Europie (w Żylinie na Słowacji). Auto wykorzystuje wspólną płytę podłogową z Hyundayem I30, albowiem Hyunday i Kia to dziś jeden koncern. 

Samochód produkowano w latach 2006 – 2012, kiedy to do sprzedaży weszła druga generacja modelu Ceed. Auto było dostępne w trzech wersjach nadwozia: jako pięciodrzwiowy hatchback, trzydrzwiowy hatchback Pro’ceed oraz pięciodrzwiowe kombi Sporty Wagon. W Polsce raczej niespotykana jest wersja kabrio, oznaczona jako exceed. Auto bez względu na wersję może się podobać. Jest masywne, widać w nim dynamikę, którą podkreślają śmiałe linie nadwozia oraz kształt reflektorów. Patrząc na Kię Ceed można nareszcie zapomnieć o potworku zwanym Pride. 

W 2009 roku, a więc w połowie okresu produkcji producent przeprowadził facelifting modelu Ceed. Co zmieniono? Zmienił się kształt przednich reflektorów i tylnych świateł, przedniego i tylnego zderzaka oraz wygląd grilla. We wnętrzu zmieniono wygląd konsoli środkowej oraz kierownicy.  

Jak wygląda sprawa napędu? Kia Ceed mogła być wyposażona w jeden z trzech silników benzynowych. Są to następujące jednostki: 1.4 (109KM), 1.6 (122KM) oraz 2,.0 (143KM). Silniki benzynowe, stosowane w Kii Ceed to silniki DOHC, czyli posiadające podwójny wałek rozrządu w głowicy silnika. Jeden z wałków steruje zaworami ssącymi a drugi wydechowymi, co umożliwia zmiany fazy rozrządu w zależności od prędkości obrotowej silnika. W silnikach tego typu szczególną uwagę należy zwrócić na stan łańcucha rozrządu. Jego pęknięcie może spowodować rozsynchronizowanie wałków i zniszczenie głowicy silnika. Silniki DOHC mają także spory apetyt na olej silnikowy. Przy wyborze Kii warto pamiętać, że większy silnik 1.6 (122KM) daje sporo dynamiki a przy tym zużywa minimalnie więcej paliwa od jednostki 1.4.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.