x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ubezpieczenie OC MTU

22.10.2013, 20:10 przez marta

A dlaczego nie OC MTU? Moje Towarzystwo Ubezpieczeń, należące do grupy Ergo Hestia to nowoczesny ubezpieczyciel, sprzedający swoje produkty także przez Internet i oferujący godne zainteresowania stawki.


Specjalnie dla użytkowników FURORA.TV
Ubezpieczenie OC od 313 zł na rok! 

Kalkulator OC AXA

W MTU można kompleksowo ubezpieczyć swoje auto – pozwala na to szeroki zakres oferowanych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak można przeczytać na stronie MTU, dzięki atrakcyjnej cenie OC MTU jest jednym z najbardziej popularnych na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenie OC MTU można kupić przez Internet, telefon lub u agenta. Kupując OC MTU będziemy musieli dopłacić za Zieloną Kartę – 15 zł. Również dopłacić musimy za ubezpieczenie Assistance w wariancie Standard – co prawda tylko 10 zł, jednak większość firm oferuje je w cenie ubezpieczenia OC. Choć można to rozpatrywać jako korzyść – bowiem nie płacimy za to, czego nie potrzebujemy, to mimo wszystko minimalny wariant ubezpieczenia Assistance byłby nieoceniony w razie stłuczki.

Czy można kupić ubezpieczenie MTU na raty?

Niestety, nie znaleźliśmy możliwości zakupu OC MTU na raty.

Kalkulator OC MTU

MTU umożliwia samodzielnie obliczenie swojej składki za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator OC MTU. Kalkulacja nie zajmuje więcej niż minutę, dwie a sam formularz jest prosty i przejrzysty. Gdyby ktoś miał jakieś problemy – zawsze może zajrzeć do pomocy przy każdym pytaniu. MTU kalkulator OC nie wymaga podania dużej liczby danych. Zagadkową opcją jest możliwość potwierdzenia, że jest się pracownikiem Poczty Polskiej bądź nauczycielem – domyślamy się, że są to grupy zawodowe premiowane przez MTU.

Przykładowe składki OC MTU

Wykorzystaliśmy kalkulator OC MTU, by obliczyć ceny ubezpieczenia OC i AC MTU dla znanej już z poprzednich kalkulacji trzydziestoletniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic, chcącej kupić OC i AC MTU dla trzyletniego Forda Fiesta 1.4 Trend o przebiegu 45 000 km. Kobieta zapłaci za OC MTU 328 zł. AC MTU - chroniące od szkody całkowitej oraz od kradzieży, dostępne wyłącznie w wariancie kosztorysowym - będzie ją kosztować 347,72 zł. Jeśli zdecyduje o zakupie OC i AC MTU w pakiecie, razem zapłaci 623,62 zł – tutaj w kalkulacji wybrano wariant AC mini i założono udział własny 15% w uszkodzeniu i 10% w kradzieży.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne MTU

Ubezpieczenie autocasco (AC MTU) - jest ubezpieczeniem dobrowolnym i chroni Ubezpieczonego przed stratą finansową w przypadku: zderzenia się pojazdów, pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, pożaru, wybuchu, zatopienia, nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu, kradzieży pojazdu lub jego części. Ubezpieczenie AC MTU jest oferowane w dwóch wariantach: maxi casco (maxi AC MTU), czyli pełną ochronę pojazdu w przypadku powstania w nim szkody częściowej lub całkowitej (o szkodzie całkowitej mówimy w przypadku kradzieży pojazdu, jego całkowitego zniszczenia lub takiego uszkodzenia, którego orientacyjny koszt naprawy przekracza 70% wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody) oraz mini casco (mini AC MTU), czyli ochronę pojazdu za niewielką cenę w przypadku powstania w nim szkody całkowitej. Oferta AC MTU jest elastyczna i można ją dopasować do indywidualnych potrzeb przez wybór odpowiednich opcji.

Ubezpieczenie assistance MTU - to ubezpieczenie kosztów natychmiastowej pomocy w razie wypadku na drodze lub awarii pojazdu. Swoim zakresem obejmuje m.in. holowanie uszkodzonego pojazdu, pomoc telefoniczną. Ubezpieczenie assistance jest dostępne w 3 wariantach: standard, komfort, premium.

Ubezpieczenie Zielona Karta MTU - chroni posiadacza lub kierującego pojazdem przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim poza granicami Polski, na terytorium państw wymienionych w dokumencie ubezpieczenia

Ubezpieczenie utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia MTU - to szczególna ochrona kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i posiadają wysokie, 60% zniżki. W przypadku powstania szkody kierowcy zachowają dotychczasową 60% zniżkę za bezszkodowość w OC i/lub AC.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowcy i pasażerów MTU - obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów ubezpieczanego pojazdu związane z jego użytkowaniem. Są to zwrot kosztów leczenia, kwestie całkowitego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w ruchu komunikacyjnym MTU - to ubezpieczenie obejmuje wypłatę wysokiego świadczenia pieniężnego (100 tys. zł) w przypadku śmierci ubezpieczonego wskazanego w umowie, w następstwie nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego w ruchu drogowym, wodnym lub powietrznym. Ubezpieczenie NNW jest dostępne w 2 opcjach: komfort i maxi ochrona.

Ubezpieczenie szyb, bagażu i wyposażenia dodatkowego auta MTU - ubezpieczenie szyb jest dobrowolne, obejmuje ochronę szyb ubezpieczonego pojazdu: przednią, tylną oraz boczne. Ubezpieczenie bagażu chroni przed szkodami spowodowanymi m.in. przez złodziei oraz w wyniku wypadków. Ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego auta obejmuje swoim zakresem sprzęt audiofoniczny, audiowizualny oraz łączności telefonicznej wraz z głośnikami i antenami.

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC PZU
brak komentarzy
Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.