Opel Astra I - awaryjność, typowe usterki

17.07.2012, 21:17 przez konrad

Opel Astra F to jedno z najpopularniejszych aut wśród polskich kierowców. I wcale nie jest najpopularniejsze dlatego, że było produkowane przez kilka lat w Polsce. Nietrudno zauważyć, że znacznie większym zainteresowaniem kupujących cieszą się egzemplarze sprowadzane z Niemiec. 

Opel Astra F to typowy klasyk. W jego zewnętrznej urodzie nie ma nic przyciągającego uwagę, ale równocześnie auto może się podobać. Starsi kierowcy upodobali sobie wersję sedan, przedsiębiorcy wszelakiej maści wersję kombi, wyglądającą bardzo topornie, ale równocześnie bardzo ładowną (Astra F to ulubione auto wszelakiej maści jednoosobowych firm budowlanych), a młodzi ludzie z kolei preferują wersję hatchback, trzy albo pięciodrzwiową, wyglądającą bardziej dynamicznie. Bardzo rzadko na polskim rynku spotykana jest ciekawa wersja kabrio zaprojektowana przez firmę Bertone. 

Czas na odrobinę historii. Astra F weszła do produkcji w 1991 roku. Zastąpiła model Kadett. 

W 1994 roku przeprowadzono facelifting, w czasie którego zmieniono kształt atrapy chłodnicy, kolor migaczy na przezroczysty, dodano nowe klamki, nowe lusterka i kolory plastików oraz tapicerki. Wprowadzono również nowe silniki. W latach 1998 produkcję Astry przeniesiono do fabryki w Gliwicach i auto nazwano Opel Astra Classic. Produkowano je tutaj do 2002 roku. 

Jakie silniki montowano w Astrze F? Najczęściej można spotkać auta wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1.4 litra. W autach z pierwszych lat produkcji miał on moc zaledwie 60KM, potem zwiększono ją do 80KM i w końcu w wersji 16V do 90KM. Pozostałe benzyniaki to silniki o pojemności 1.6 litra (71KM – również z początku produkcji Astry F i potem mocniejsze 71KM, 75KM, 100KM i 16V 101KM), 1.8 litra (90KM, 16V 115KM) i dwulitrowe o mocy 115KM, 136 i 150KM w wersjach szesnasto zaworowych. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.