Alfa Romeo 147 - typowe usterki

17.07.2012, 21:33 przez konrad

Mówi się, że Alfa Romeo jest niczym piękna kobieta. Nie tylko ma wiele kaprysów, ale jeszcze jest na dodatek droga w utrzymaniu. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Czy Alfa Romeo 147 jest piękna? Kwestia gustu. Poza charakterystycznym grillem tak naprawdę w samochodzie nie ma aż wielu elementów, mogących mówić o oryginalności, pięknie, czy śmiałych liniach, zarysowanych przez projektantów. Ale o kobietach można powiedzieć to samo. Wszak każda ma oczy, usta, włosy i jednym mężczyznom się podoba, a innym nie. Zatem przyjmijmy, że Alfa jest piękna i powiedzmy kilka słów o pochodzeniu i wyposażeniu włoskiej hrabianki. 

Alfa Romeo 147 narodziła się w 2000 roku a swój żywot na rynku motoryzacyjnym zakończyła w 2010 roku, kiedy to zastąpiła ją Giuletta. W 2004 roku sto czterdziestka siódemka przeszła facelifting, który niczym makijaż kobiecie, poprawił urodę i dodał nieco wdzięku w poruszaniu. Zmienił się kształt przedniej maski, zderzaków oraz błotników. Na korzyść. Producent ingerował także w układ zawieszenia i poprawił właściwości jezdne auta. Alfa 147 dostępna była w dwóch wersjach nadwozia, co ciekawe różnie sklasyfikowanych. Wersja trzydrzwiowa była bowiem sklasyfikowana jako model klasy niższej średniej, a pięciodrzwiowa jako premium. Konstrukcyjnie auto oparto o skróconą płytę podłogową Alfy 156. Wykorzystano także wiele podzespołów tego auta w sto czterdziestce siódemce. 

Serce pięknej kobiety nie daje się sterować nikomu. Na szczęście mechaniczne serce Włoszki daje się (w miarę) poddawać woli kierowcy. W Alfie montowano cztery rodzaje silników benzynowych, pięć wysokoprężnych oraz cztery rodzaje skrzyń biegów. Silniki benzynowe to czterocylindrowe jednostki o pojemności 1.6 litra (106KM TS i 120KM 16V Twin Spark) i 2 litrów (160KM 16V Twin Spark) oraz sześciocylindrowy silnik o pojemności 3.2litra i mocy 250KM (V6 24V GTA), zmieniający Alfę 147 w prawdziwą rakietę. Jednostki wysokoprężne to czterocylindrowe silniki o pojemności 1.9 litra i mocy 101KM (JTD), 115KM (JTD), 120KM (Multijet 8V), 140KM (16V JTD) i 150KM (16V JTD). 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.