x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Harrison Ford za kierownicą futurystycznego Audi

29.10.2013, 16:55 przez Bogusław Korzeniowski

Już w najbliższych dniach, do kin wchodzi film „Gra Endera“, w którym można podziwiać futurystyczne Audi fleetshuttlequattro.

Pomniejszony model samochodu pojawił się na premierze filmu w Chinese Theatre w Los Angeles. Błyszczał na czerwonym dywanie, obok odtwórców głównych ról: Harrisona Forda, Asy Butterfielda, HaileeSteinfeld, Bena Kingsleya, Violi Davis i AbigailBreslin. Specjalnie na premierę filmu, zespół konstruktorów Audi przygotował podświetlany model w skali 1:4. Samochód, którym jeździ w filmie Harrison Ford alias Hyrum Graff, to tylko pojazd wirtualny – wykreowany w komputerze.

Na potrzeby wchodzącej właśnie do kin hollywoodzkiej produkcji, projektanci Audi stworzyli samochód istniejący wyłącznie w świecie wirtualnym. Pracowali bez korzystania z modelu rzeczywistego i zaprojektowali pojazd korzystając jedynie z komputera. Podczas kręcenia filmu, aktorzy na planie jeździli Audi A7 Sportback. 

W postprodukcji, Digital Domain, firma odpowiedzialna ze efekty specjalne, korzystając z techniki Computer Generated Imagery, czyli obrazów generowanych wyłącznie w komputerze, zastąpiła model A7 cyfrowym obrazem Audi fleetshuttlequattro.

„To był dla mnie wyjątkowy moment, gdy na kinowym ekranie nareszcie ujrzałem nasze futurystyczne Audi“ – powiedział Björn Wehrli, jeden z projektantów, których do stworzenia tego pojazdu przyszłości zainspirował filmowy świat science fiction, wykreowany przez reżysera Gavina Hooda. „Stworzyliśmy samochód dla świata, jaki będziemy mieć za około 75 lat, samochód, który doskonale się wpasował  w bardzo „techniczną” atmosferę tego filmu.“ 

Waybe A. Kennedy, AssetSupervisor w firmie Digital Domain chwali doskonale układającą się współpracę z projektantami Audi: „Chcemy pracować z ekspertami, którzy rozumieją, jak mogłaby wyglądać stylistyka przyszłości. Dokładnie taką wizję uosabia projekt Audi fleetshuttlequattro.“  

Model pojazdu,w skali 1:4, po krótkim występie w świetle ramp, zajmie honorowe miejsce na ekspozycji w Audi Design Studio. Natomiast wersję wirtualną, fani science fiction będą mogli podziwiać w kinach. Polska premiera filmu już 31 października.

()

Podobne artykuły

Premiery
Audi R8 e-tron
brak komentarzy
Porady
Audi A4 B7 – jakie opony pasują do tego auta?
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.