x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Punto Abarth potwierdziło aspiracje w sporcie samochodowym

29.10.2013, 19:57 przez Bogusław Korzeniowski

47. Rajd Żubrów zakończony. Ten prestiżowy Rajd przeznaczony dla byłych zawodników, działaczy, zaproszonych gości, dziennikarzy, posiadaczy pojazdów zabytkowych jest jedną z najstarszych imprez samochodowych w Polsce.

Tradycja zawodów sięga listopada 1966 roku. Ich inicjatorem był wówczas pan Sobiesław Zasada, który wtedy zdobył pierwszy ze swoich trzech tytułów rajdowego mistrza Europy i który przez wiele lat był komandorem Rajdu, a teraz jest wiernym uczestnikiem imprezy.

Świetnie na wyznaczonych OS-ach i trasie Rajdu radziły sobie Abarth'y, którymi kierowali znani dziennikarze, entuzjaści i pasjonaci sportów samochodowych, red. Tomasz Szmandra na Abarth Punto (165 KM) i red. Wojciech Majewski na Abarth 595 Turismo (160 KM). Na mecie Rajdu w Zakopanem okazało się, że red. Tomasz Szmandra wraz ze swoim pilotem Grzegorzem Badurą na Punto ABARTH zajęli drugie miejsce, a red. Wojciech Majewski z pilotem red. Mariuszem Sűssem - czwarte miejsce w klasyfikacji dziennikarzy, wyprzedzając mocniejsze (300 KM) i w pełni przygotowane do prób sportowych samochody. Gratulujemy osiągniętych wyników wszystkim załogom dziennikarskim, które startowały w tym rajdzie.

PS. Red Szmanda i jego Punto Abarth są na kilku zdjęciach podczas startu w Myślenicach 

Marka Abarth może pochwalić się doskonałymi wynikami sprzedaży za pierwsze półrocze 2013 r. Przy ponad 4500 samochodach sprzedanych tylko do czerwca, marka spod znaku Skorpiona może cieszyć się wzrostem o 9 procent w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku i doskonałymi wynikami zagranicą, szczególnie na rynkach w Azji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Po raz kolejny widać, że Abarth ma status marki globalnej: w coraz większym stopniu sprzedaż koncentruje się poza obszarem Włoch (76%) i poza Europą (21%), a osiągnięty tam 3-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku może tylko potwierdzać rosnący zasięg międzynarodowy. Np. o otwartości na rynki zagraniczne świadczy fakt, że aż 99 z dostępnych 299 egzemplarzy Abarth'a 595 „50th Anniversary", który to model był prezentowany na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, przewidzianych jest na rynki azjatyckie, głównie do Japonii oraz na kontynent Australii, obszary o coraz większym znaczeniu strategicznym dla powodzenia marki Abarth.

Sieć salonów sprzedaży i oficjalnych centrów sportu Abarth'a to prawdziwy fenomen, który dzięki szerokiej obecności w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce i Azji jest w stanie wspierać działalność firmy i przyczyniać się do odnoszonych sukcesów. W miarę wchodzenia na nowe rynki (Szwecja od września 2013 r.) sieć ta stale się powiększa o nowych dealerów, awangardowe showroomy i centra doskonalenia umiejętności. Jednym z przykładów tego trendu jest największy salon sprzedaży Abarth'a otwarty niedawno w japońskiej Jokohamie, promujący Abarth Experience na powierzchni 500 metrów kwadratowych.()

Podobne artykuły

Aktualności
Sobiesław Zasada zwycięzcą Rajdu Żubrów 2013
brak komentarzy
Aktualności
Rajd Żubrów 2013
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.