Alfa Romeo MiTo - typowe usterki, poradnik kupującego

17.07.2012, 21:33 przez konrad

Rynek małych samochodów w Europie jest na tyle wartościowy, że każdy producent stara się posiadać w swojej ofercie przynajmniej jedno auto miejskie. Można bowiem mieć równocześnie auto znanej marki, stylowe i równocześnie idealne do poruszania się po zatłoczonych drogach Rzymu, Londynu czy Warszawy. I zapewne dlatego w ofercie Alfy Romeo pojawił się model MiTo, czyli najmniejsza Alfa w rodzinie. 

Być może jest też tak, że większość aut w rodzinie Alfy to samochody kochane przez mężczyzn. Małe MiTo za to z pewnością przypadnie do gustu paniom.

Alfa Romeo Mito jest produkowana od 2008 roku do dziś. Stylizacja autka jest bardzo ciekawa, a uwagę zwracają przede wszystkim charakterystyczny dla Alfy Romeo grill, tu zastosowany w znacznie zminiaturyzowanej formie, oraz urokliwe tylne światła. Zresztą i przednie przypominają kobiece oczka. 

MiTo posiada ten sam system, co stylowa Giulietta, czyli Alfa DNA, który przystosowuje auto do trzech trybów zachowania na drodze Dynamic (jazda sportowa), Normal (styl jazdy po mieście) oraz All Weather (jazda w czasie trudnej pogody). Ciekawą nowością jest także przekładnia z podwójnym suchym sprzęgłem DDCT. 

Samochód jest produkowany w jednej wersji nadwozia jako trzydrzwiowy hatchback. 

Alfa Romeo MiTo wykorzystuje jeden rodzaj skrzyni biegów i jest to sześciobiegowa skrzynia manualna. MiTo mogą napędzać dwa rodzaje silników wysokoprężnych (1.3l JTDM 95KM, 1.6 JTDM 120KM) oraz jeden z siedmiu silników benzynowych (1.4l 78KM, 1.4l 95KM, 1.4l MultiAir 105KM, 1.4l TJet 120KM, 1.4l Turbo MultiAir 135KM, 1.4l TJet 155KM i 1.4l Turbo MultiAir 170KM).

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Komentarze

właściciel Mito

Jestem pod wrażeniem tego tekstu, bo ja o tych wszystkich usterkach dowiedziałam się po trzech latach użytkowania Mito. Tekst wypisz wymaluj opisuje Mito....

6 grudnia 2012 21:32:29 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.