x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Thierry Neuville kierowcą Hyundaia i20 WRC w 2014 r

05.11.2013, 19:34 przez Bogusław Korzeniowski

25-letni Thierry Neuville będzie kierowcą w Hyundai Motorsport od 2014 r. Kilkuletnia umowa odzwierciedla ambicje i zaangażowanie wspólne dla belgijskiego kierowcy i Hyundai’a  Motorsport

Hyundai Motorsport postawił kolejny, mocny krok na drodze do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC ogłaszając, że Thierry Neuville zostanie głównym kierowcą zespołu, począwszy od sezonu 2014.

25-letni Neuville, który pokazał się z jak najlepszej strony w tegorocznych mistrzostwach, podpisał kilkuletnią umowę z Hyundai Motorsport, co oznacza poważne zobowiązanie obu stron do budowania  długoterminowego sukcesu w konkurencyjnym WRC .

"Jestem zachwycony mogąc ogłosić, że Thierry Neuville będzie kierowcą i20 WRC." – powiedział szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan. ”Thierry ma za sobą fantastyczny sezon 2013 w którym udowodnił, że jest jednym z najbardziej ekscytujących, młodych kierowców w WRC. Jego niesłychana szybkość, umiejętność jazdy i dynamiczne podejście do rajdów czynią go idealnym kierowcą Hyundaia" – dodał.

”Podjęcie współpracy z tak utalentowanym kierowcą jak Therry, potwierdza długoterminowe i nastawione na sukces zaangażowanie Hyundaia w WRC.  To także ukoronowanie wielkiego wysiłku i pracy całego zespołu w ostatnim czasie - mamy wspólne wartości, a naszym dalszym celem jest zwycięstwo. Jesteśmy dumni, że Therry dołączył do nas w charakterze kierowcy i ambasadora Hyundai Motorsport”.

Neuville, wraz ze swoim pilotem Nicolasem Gilsoul, zasiądzie w nowym samochodzie i20 WRC we wszystkich 13 rajdach WRC w 2014, począwszy od styczniowego debiutu w Monte-Carlo. Tym samym rozpocznie swój trzeci z rzędu sezon WRC.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Nowy Hyundai Genesis
brak komentarzy
Aktualności
Hyundai WRC
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.