x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Tokio 2013 kraina Nissana

12.11.2013, 20:45 przez Bogusław Korzeniowski

Podczas 43. Salonu Motoryzacyjnego w Tokio, Nissan Motor Co. Ltd. zaprezentuje kilka nowych samochodów koncepcyjnych, a także między innymi Nissana GT-R Nismo oraz Nissana DAYZ ROOX, którego premiera rynkowa będzie miała miejsce już niebawem.

Goście stoiska Nissana będą mogli również zapoznać się z technologią autonomicznej jazdy, rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa oraz wieloma innymi innowacjami.

Głównymi atrakcjami ekspozycji będą:

BladeGlider - niezwykle zwrotny i oszczędny samochód elektryczny inspirowany stylem szybowca, obiecujący wrażenia z jazdy porównywalne z tymi, które towarzyszą lotowi ślizgowemu.

Koncepcyjny BladeGlider zapewnia kierowcy i pasażerom zupełnie nowe wrażenia z jazdy, dzięki swojemu szybowcowemu rodowodowi oraz emocjom, jakie wywołuje dynamika wynikająca ze specyficznej sylwetki nadwozia, kojarzącej się z samolotem z umieszczonymi skośnie skrzydłami.

  • Aerodynamicznie wyprofilowany przód z wąskim rozstawem kół oraz zapewniający stabilność szeroki rozstaw kół tylnych sprzyjają ograniczeniu oporu powietrza i wytwarzaniu większej siły dociskającej. To z kolei przekłada się na lepsze manewrowanie i trzymanie się drogi przy dużych przeciążeniach bocznych oraz przyspieszeniu, a także na mniejsze zużycie energii.
  • Specyficzna, centralna pozycja fotela kierowcy sprawia, że można się w nim poczuć jak za sterami szybowca. Dzięki deltowatej konfiguracji trzymiejscowej kabiny również pasażerowie podróżujący z tyłu mogą liczyć na „lotnicze" wrażenia. Napęd zapewniają niezależnie sterowane silniki elektryczne umieszczone w tylnych kołach BladeGlidera.

Prototyp jest zapowiedzią wersji seryjnej, która łącząc innowacje i emocje we właściwy dla marki Nissan sposób po raz kolejny potwierdzi jej pozycję lidera bezemisyjnej mobilności.

Nissan DAYZ ROOX - superwysokie kombi, czyli drugi pojazd w popularnej rodzinie minisamochodów Nissan DAYZ

Nissan DAYZ ROOX, drugi z serii minisamochodów Nissan DAYZ, wyróżnia się wyjątkowo wysokim nadwoziem o dynamicznej stylizacji oraz ekskluzywnie wykończonym wnętrzem.

  • System kamer 360°, zautomatyzowany mechanizm przesuwania drzwi uruchamiany jednym guzikiem i inne rozwiązania ułatwiają codzienną eksploatację pojazdu.
  • Wentylator sufitowy, osłony przeciwsłoneczne i inne udogodnienia podnoszą komfort i wygodę podróżowania na tylnych siedzeniach.
  • Zabarwiona na zielono szyba czołowa blokuje 99% promieniowania UV.
  • Muskularny wygląd i wyrazisty styl nadwozia sugerują przestronność wnętrza. Zaskakująco duże wnętrze umożliwia między innymi przewiezienie roweru z 27-calowymi kołami.
  • Obszerna kabina jest wykończona materiałami w bardzo dobrym gatunku.
  • Innowacyjny, zasilany z akumulatora ekonomiczny system wspomagania napędu, który zmniejsza obciążenie silnika spalinowego.
  • Premierę modelu na japońskim rynku zaplanowano na początek 2014 roku.
czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Subaru na Tokyo Motor Show 2013
brak komentarzy
Premiery
Nissan LEAF – elektryczny przełom
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.