x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi A4 B8 - typowe usterki, poradnik kupującego

17.07.2012, 21:34 przez konrad

Najnowsza, produkowana do dziś generacja Audi A4 B8, trafiła do salonów w 2008 roku. Auto z wyglądu stało się bardziej drapieżne, co szczególnie podkreślają linie reflektorów, przypominające oczy drapieżnika, oraz charakterystyczny grill. 

Samochód stał się także wizualnie jakby bardziej zwarty, niczym bestia gotowa do skoku. Nic w tym dziwnego – aut po prostu jest większe od B7 (długość 470 centymetrów, szerokość 183 centymetry). Auto dostępne jest w dwóch wersjach nadwoziowych – jako czterodrzwiowy sedan, czyli uosobienie eleganckiego auta rodzinnego i jako jeszcze bardziej rodzinne, pięciodrzwiowe kombi. W sprzedaży znajduje się także wersja z napędem na cztery koła AWD – nazwana „allroad”. 

Producent zastosował bogatą paletę jednostek silnikowych. Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, można wybierać spośród pięciu rodzajów silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Są to silniki o pojemności 1.8 litra TFSI (120 i 160 KM), silniki dwulitrowe TFSI (180 i 211KM) oraz prawdziwy potwór: sześciocylindrowy silnik FSI o mocy 265 KM. Najczęściej spotykaną jednostką napędową jest turbodoładowany silnik 1.8 TFSI, natomiast silnik 2.0 o mocy 211KM stosowany jest w wersjach z napędem na cztery koła. 

Paleta silników diesla również składa się z pięciu jednostek. Są to silniki TDI: czterocylindrowe dwulitrówki o mocy 120, 143 i 170KM, oraz dwa silniki sześciocylindrowe o pojemności 2.7 litra (190 KM) i 3litry (240KM). 

Kierowcy mogą wybierać także spośród czterech skrzyń biegów. Dla tradycjonalistów przygotowano wersje z sześciobiegową skrzynią manualną, a na wielbicieli wygodnych napędów automatycznych czekają auta, wyposażone w sześciobiegową skrzynię Tiptronic, siedmiobiegową S Tronic i bezstopniową Multitronic.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porady
Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta?
1 komentarz
Testy samochodów
Test: Audi A4 B8 Avant - łamacz stereotypów
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.