Leon zawodowiec

18.07.2012, 15:08 przez konrad

Pierwsza i druga generacja Seata Leona wyznaczały - w okresie produkcji - styl sportowego kompaktu. To dzięki niemu powstało słynne określenie „niemiecka precyzja, hiszpański temperament”. Z zainteresowaniem czekano więc na trzecią generację modelu Leon i… wreszcie jest. 

Przy 4,26 metrach długości, nowy Leon jest o około 5 centymetrów krótszy od swojego poprzednika, jednak jego rozstaw osi zwiększył się o prawie 6 centymetrów. Tak sprytne opakowanie umożliwiają krótkie zwisy poprawiając silną wizualna obecność kół i dając praktyczne korzyści, takie jak poprawa wielkości wnętrza, zwłaszcza dla pasażerów podróżujących na tylnych fotelach, jak również dla przewożonego bagażu. Wykorzystuje on nową architekturę pojazdu, która pozwoliła inżynierom na przesunięcie przedniej osi o 40 milimetrów dalej w przód. Wynikiem tego zabiegu jest zwiększenie rozstawu osi i zrównoważenie rozkładu obciążenia osi – czynników, które w znaczący sposób wpływają na wygodę i sportowe prowadzenie.

Kanciasta linia reflektorów to typowa cecha nowego, projektowego języka SEAT-a, a jednocześnie element doskonale zintegrowany z wyrzeźbioną formą Leona. Pełne światła LED-owe są po raz pierwszy dostępne w klasie aut kompaktowych. Nowe reflektory dodają niepowtarzalnego wyglądu przodowi Leona, a dodatkowo ma on teraz charakterystyczny wygląd, dzięki „podpisowi”, wzorowi złożonemu z LED-owych świateł dziennych.

Z boku nowy Leon wygląda jak precyzyjnie wykonana rzeźba na kołach. Charakterystycznie nieprzerwana „Linea Dinámica” biegnie do tyłu nad nadkolami przypominając napięcie dobrze wyrzeźbionego mięśnia. Charakterystyczne dla wersji trapezoidalne słupki C są krótkie i mieszczą skierowane ku górze trzecie okna.

Tył nowego Leona został intensywnie nakreślony. Duże logo służy jako klamka tylnej klapy, a lekko klinowate, dostępne w technologii LED światła tylne podkreślają szerokość samochodu.

Wnętrze - klasę wyżej

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.