Leon zawodowiec

18.07.2012, 15:08 przez konrad

Elegancka stylistyka nowego Leona kontynuuje linie wnętrza o wyraźnym, jasnym i przejrzystym wyglądzie. Deska rozdzielcza jest niekonwencjonalna i elegancka, o dwutonowej konstrukcji, sprawiając wrażenie unoszącej się w powietrzu. Drobne szczegóły podkreślają wysoki standard rzemiosła Leona – szczegóły takie jak duże otwory wentylacyjne czy elementy sterujące klimatyzacją obleczone w trapezoidalne kształty zapewniające trójwymiarowość ich wykończenia. Bagażnik nowego seata ma aż 380 litrów pojemności. Co za tym idzie, jest większy niż w poprzednim modelu o około 40 litrów.

Opisując wnętrze, Alejanfro Mesonero-Romanos, szef zespołu projektantów SEAT-a, powiedział: „Postawiliśmy sobie za cel rozwój wnętrza, które dałoby wyrazisty, elegancki i komfortowy klimat. Jakość materiałów, precyzja ich montażu, wykończenie i dbałość o detale jest co najmniej tak dobra jak w segmencie powyżej”.

Napęd – mocny i wydajny

SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane z myślą o niskim tarciu wewnętrznym i szybkiemu rozgrzewaniu. W porównaniu do poprzedników, ich zużycie paliwa zmniejszyło się nawet o 22%.

W zależności od silnika, do przeniesienia napędu dedykowane będą skrzynie manualne o 5-ciu i 6-ciu przełożeniach oraz 6-cio i 7-mio biegowe, automatyczne, dwusprzęgłowe przekładnie DSG.

Rodem z VW

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.