x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi Q1, będzie maluch crossover z Iglostadt

04.12.2013, 17:44 przez Bogusław Korzeniowski

„Audi Q1 to element naszej szeroko zakrojonej strategii związanej z autami typu SUV. Samochód został zaprojektowany na bazie koncepcji modułowej, poprzecznej płyty podłogowej i będzie z pewnością najtańszym pojazdem serii Q” — stwierdził Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Nowy model, pomyślany jako początek linii modelowej Q, stanowić będzie wydatny wkład do postępującego rozwoju firmy i wzmocni jej międzynarodową konkurencyjność. Q1 to kontynuacja ofensywy Audi. Do roku 2020, producent z Ingolstadt poszerzy gamę produktów z obecnych 49, do ponad 60 modeli. Do tego czasu, roczna liczba sprzedawanych samochodów Audi osiągnie wartość ponad dwóch milionów sztuk.

Decyzja o rozpoczęciu produkcji nowego modelu w Ingolstadt, pomoże na dłuższy czas zabezpieczyć wykorzystanie mocy produkcyjnych w głównej fabryce koncernu. W tym zakładzie Audi produkuje modele segmentów A i B: A3 i A3 Sportback oraz A4/A5.

Peter Mosch, przewodniczący rady zakładowej, z radością przyjmuje podjętą właśnie decyzję: „Jest to wyraźne zobowiązanie w stosunku do Ingolstadt jako zakładu produkcyjnego. Ze swej strony będziemy nadal podejmować wszelkie wysiłki w kierunku dalszego rozwoju fabryki jako wiodącego zakładu grupy Audi.” Decyzja o powstaniu nowego modelu jest uznawana za dowód, że zaangażowanie pracowników pomaga zabezpieczyć miejsca pracy oraz że internacjonalizacja grupy Audi nie przebiega kosztem zakładów w Niemczech.

Linia Q obejmuje obecnie modele Audi Q3, RS Q3, Q5, SQ5 i Q7. Q5 jest liderem wśród bezpośredniej konkurencji na rynkach całego świata. Do końca października tego roku, cztery ringi dostarczyły swoim klientom 194 430 egzemplarzy Q5, o 17%  więcej w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Planuje się, że w całym roku 2013, zmontowanych zostanie około 230 000 egzemplarzy tego samochodu. To ponad połowa wszystkich modeli serii Q. SUV’y to w tym roku około 28% całkowitego wolumenu produkcyjnego firmy. Przewiduje się, że do roku 2020 udział ten wzrośnie do ponad 35%. Od roku 2006, gdy wprowadzono na rynek pierwszego SUVa, Audi wyprodukowało i dostarczyło swoim klientom w sumie ponad 1,5 miliona aut z rodziny Q.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Najlepszy w Niemczech: Opel Meriva otrzymuje Złoty Certyfikat TUV
brak komentarzy
Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC Audi A6
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.