x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Najlepszy w Niemczech: Opel Meriva otrzymuje Złoty Certyfikat TUV

09.12.2013, 10:07 przez Bogusław Korzeniowski

Marka Opel to gwarancja przestronności i minimalnej liczby usterek. Kierowca Opla Merivy wybierający się na przegląd generalny TÜV (Niemiecki Urząd Dozoru Technicznego) może polegać na swoim samochodzie.

Nie ma co do tego wątpliwości, bo Meriva bez najmniejszych problemów przejdzie badanie techniczne. Potwierdza to nowy Raport TÜV 2014, w którym eksperci wskazali Opla Merive jako samochód z najmniejszą liczbą usterek i przyznali mu Złoty Certyfikat TÜV.

Raport TÜV ukaże się w jutrzejszym numerze czasopisma motoryzacyjnego Auto Bild z entuzjastycznym komentarzem: „Powrót Opla. I to w jakim stylu! Triumf producenta z Hesji dzięki Merivie”.

Minimalny wskaźnik usterkowości (4,2%) przyniósł kompaktowemu minivanowi zwycięstwo w kategorii pojazdów dwu- i trzyletnich, w której pokonał on tak mocnych rywali, jak Mazda (4,6%), Toyota (4,8%), Porsche (5,2%) oraz BMW i Audi (po 5,5%) (miejsca od 2. do 5.). Tak znakomitego wyniku nie osiągnął żaden inny pojazd uwzględniony w Raporcie TÜV, co oznacza zwycięstwo Merivy w klasyfikacji ogólnej wszystkich samochodów osobowych poddawanych przeglądom w Niemczech.

Meriva to typowy Opel. Dzięki wyjątkowo elastycznemu i perfekcyjnie pod względem ergonomii zaprojektowanemu wnętrzu jest on prawdziwym zwycięzcą. W tym roku zajął on już pierwsze miejsce w swojej klasie w ankiecie zadowolenia klientów J.D. Power, a teraz lista sukcesów powiększyła się o Złoty Certyfikat TÜV. Nasz dobrze znany slogan „Opel. Niezawodny.” po raz kolejny okazał się jak najbardziej trafny” – powiedział Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w firmie Opel. „W styczniu nowa Meriva będzie dostępna z oszczędnym i cichym silnikiem wysokoprężnym, nowoczesnym systemem multimedialnym oraz mnóstwem eleganckich chromowanych detali. Nasz mały minivan przysporzy nam wielu zadowolonych klientów” – dodał Simon.

Oprócz Merivy za mało usterkowe zostały uznane jeszcze trzy inne modele Opla, które sklasyfikowano w pierwszej 50 rankingu samochodów dwu- i trzyletnich: Astra, Agila i Insignia znalazły się w górnym sektorze oceny TÜV.

Astra na 16 miejscu aż o siedem pozycji wyprzedziła swojego arcy-rywala, VW Golfa (23 miejsce).

W ciągu roku TÜV sprawdził na przeglądach prawie 8 milionów pojazdów.

()

Podobne artykuły

Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC Opel Corsa
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Opel ADAM – oplowski maluch premium
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.