x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Dwanaście Nissanów pociągniętych

10.12.2013, 11:28 przez Bogusław Korzeniowski

Savickas, pięciokrotny zdobywca tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata i jeden z największych siłaczy wszechczasów, miał tylko jedno podejście do ustanowienia nowego rekordu.

Ubrany w specjalną uprząż z doczepionymi linami, przeciągnął 12 Nissanów Note na odcinku 5 metrów. Ten oszałamiający wyczyn zajął mu tylko 32,9 sekundy. 

Mimo dodatkowych 45 litrów pojemności bagażnika i dużej ilości miejsca na nogi dla mierzącego 191 cm wzrostu siłacza, zupełnie nowy Nissan Note jest o 21 kg lżejszy od swojego poprzednika (masa własna od 1 036 kg). Dla porównania, waga Savickasa to imponujące 170 kg! 

Próbę pobicia rekordu świata zorganizowano w Druskienikach na Litwie, na zakończenie testów przeprowadzanych w ramach plebiscytu na Litewski Samochód Roku. Impreza zgromadziła tłumy kibiców przybyłych z całego kraju, aby zobaczyć narodowego bohatera ustanawiającego nowy rekord.

Savickas otrzymał oficjalny certyfikat od Jacka Brockbanka, przedstawiciela Guinness World Records, potwierdzający to ważne w karierze siłacza osiągnięcie. Licznie zgromadzeni widzowie byli nie tylko świadkami ustanowienia rekordu, ale mieli także okazję zapoznać się z zupełnie nowym Nissanem Note. Model wprowadzony na rynek w tym roku produkowany jest w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii i wyznacza standardy w swoim segmencie pod względem nowoczesnych technologii, funkcjonalności, stylistyki oraz stosunku ceny do wartości. Opracowany specjalnie pod kątem specyfiki europejskiego rynku silnik nowego Note - Pure Drive - to doładowana jednostka benzynowa 1.2 o mocy 98 KM, współpracująca z manualną skrzynią biegów. Atutami tego silnika są niska emisja CO2 (99 g/km), wysoki moment obrotowy i bardzo niskie zużycie paliwa. Nawet on nie sprostałaby jednak zadaniu, jakiego podjął się najsilniejszy człowiek świata!

„W Nissanie lubimy ustanawiać rekordy i zawsze mierzymy wysoko. Dziś z przyjemnością pomogliśmy Zydrunasowi w ustanowieniu kolejnego rekordu świata na oczach kibicującego mu tłumu. To wspaniały akcent na zakończenie zgrupowania w ramach litewskiej edycji COTY" - powiedziała Taina Erkkilä, dyrektor ds. komunikacji w Nissan Nordic Europe.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
LEAF, Micra, Note – krakowska mieszanka Nissana
brak komentarzy
Aktualności
Nowy Nissan Leaf
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.