x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Konto z prezentem – jak to opłaca się bankom?

30.12.2013, 22:54 przez Paweł

Wybierając bank, w którym założymy konto, najczęściej zwracamy uwagę na to, by prowadzenie rachunku, wydanie karty oraz przelewy internetowe były darmowe. Tymczasem poświęcając kilka minut na przejrzenie ofert w Internecie znajdziemy banki, które przy otwieraniu konta dorzucają nam elektroniczny gadżet, a płacenie kartą kredytową gwarantuje nam spore rabaty w placówkach partnerskich.

Dlaczego banki rozdają prezenty?

Ponieważ większość Polaków, którzy chcieli skorzystać z usług finansowych, już założyła konto w którejś z instytucji, teraz każdy bank stara się nakłonić konsumentów, by skorzystali właśnie z jego usług. Ten rodzaj zachęty jest znacznie bardziej efektywny niż nawet najdroższe kampanie reklamowe w mediach. Przykładowo klient indywidualny decydując się na lokatę, a przedsiębiorca za założenie konta bankowego w Idea Banku (http://www.ideabank.pl/ otrzyma tablet. Osoba prowadząca działalność będzie miała również możliwość darmowego korzystania przez kilka miesięcy z terminala płatniczego POS. Jakiś czas temu ten sam bank proponował leasing, do którego dorzucał bezpłatnie urządzenie do nawigacji samochodowej. Inne instytucje kuszą swoich klientów wypłacanymi co miesiąc premiami, których wysokość uzależniona jest od wielkości wpływów na konto i liczby transakcji dokonanych kartą debetową wydaną do rachunku.

Karta kredytowa z rabatami dla zmotoryzowanych i nie tylko

Posiadacze kart kredytowych MasterCard biorących udział w programie rabatowym mogą cieszyć się zniżkami płacąc nią w sklepach i punktach usługowych partnerujących akcji. Jest wśród nich m.in. międzynarodowa firma specjalizująca się w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Znajdziemy również kilka wypożyczalni samochodów oferujących poza osobówkami także auta sportowe, luksusowe limuzyny z szoferem, busy i autokary, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Można też zakupić ze zniżką roczną prenumeratę polskiej edycji znanego brytyjskiego miesięcznika motoryzacyjnego. Wybrane karty pozwalają również zapłacić mniej za paliwo.

Promocje pojawiają się i znikają co jakiś czas, dlatego warto na bieżąco śledzić nowości na rynku finansowym. Jeśli więc jest okazja, nie wahajmy się czerpać dodatkowych korzyści ze współpracy z bankiem.

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Link4
brak komentarzy
Finanse
Ubezpieczenie OC Axa Direct
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

hania

Nikt niczego nie rozdaje za darmo szkoda że naciągacze działają zupełnie oficjalnie nazywając to promocją, okazją lub bonusem. Podpisując umowę z bankiem przeczytajcie lepiej dobrze umowę sprawdzcie oferty innych banków i szybko zobaczycie że ta promocja kosztuje was dużo więcej niż naprawdę nowy tablet.

10 kwietnia 2014 14:01:23 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
weich

Tak sobie myślę, że te wszystkie gadżety są bardzo zabawne. Najczęściej kosztują kilka śmiesznych złotych. Radość klienta wielka a banku jeszcze większa. :)

8 kwietnia 2014 21:03:42 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
koralowa

Wiem jak to działa, już sobie wyliczyłam że konto z tabletem z umową na kilka lat za przykładowo 9zł to dwukrotny koszt tableta, banki zarabiają na tego rodzaju prezentach rozdając je jako prezenty. Dlatego wybrałam konto za zero z umową na czas nieokreślony bez tableta, dzięki takiej oszczędności będę miała go szybciej i bez zobowiązań :P

6 kwietnia 2014 12:22:36 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
kaja

Ja jakoś nigdy od banku prezentu nie dostałam owszem jakies tam promocyjne lokaty czy korzystne oprocentowanie ale o prezentach nic nie wiem niestety. Myślę że dla posiadaczy małych kont nie jest to dane.

4 kwietnia 2014 21:01:13 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.