x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Skody Superb – mieszczanin szlachcicem

23.01.2014, 10:48 przez Bogusław Korzeniowski

Superb prezentuje się jak prawdziwa limuzyna i z boku przypomina zarys sylwetki Audi A8. Rozciągnięta linia dachu ciągnie się od słupka A poprzez szerokie słupki C i łagodni opadając przechodzi się w pokrywę bagażnika, harmonijnie kończąc tylną część.

Taki wygląd modelu Superb pamiętamy od prezentacji w roku 2008. Teraz jednak pojazd przeszedł gruntowną modernizację. Szczególnie imponujący jest zupełnie nowy przód Superba. Dewizą jest „wszystko nowe” – atrapa chłodnicy, reflektory, światła przeciwmgłowe, zderzak, przednie błotniki i pokrywa komory silnika. Po zmianie, logo marki ŠKODA nie jest już częścią atrapy chłodnicy, tylko zgodnie z nową stylistyką marki umieszczone jest centralnie na skraju pokrywy komory silnika.

Po obu stronach atrapy chłodnicy znajdują się bardzo wyraziste reflektory, które są obecnie bardziej kanciaste i płaskie niż wcześniej.

Testowy Superb miał także biksenonowe reflektory ze światłami dziennymi LED i kierunkowskazami LED, a paski świateł są niezależnymi elementami szklanymi podświetlonymi dużej mocy diodami LED.

Tył Superba, podobnie jak i przód, także w całości został zaprojektowany na nowo. Podkreśla to kształt świateł z tyłu. Charakterystyczny dla ŠKODY kształt litery C jest jaśniejszy i czystszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jako flagowy model marki Superb standardowo we wszystkich wersjach lamp tylnych ma trzy paski świateł pozycyjnych i świateł przeciwmgłowych LED

Fenomen przestrzeni i ergonomii

Prezentowana wersja to najdroższy model Platinium (koszt modelu to 156 000 zł) i nie mam zamiaru zachwalać jej jako modelu rodzinnego. Jest to raczej fantastyczny przykład jak wraz z modelem Superb, ŠKODA dąży do segmentu klasy wyższej.

Zanim jednak opiszę nasz model, warto stwierdzić, że oprócz wielu ekskluzywnych dodatków, nasza ŠKODA Superb miała cechę jaka jest znakiem rozpoznawczym każdego modelu tej serii -  olbrzymią ilość miejsca w środku. Skupmy się jednak nad wersją testową. Gruntownie odświeżony model flagowy jest i pozostaje gigantem przestrzeni, z całą masą miejsca dla pasażerów i bagażu. Pasażerowie siedzący z tyłu Superba mają więcej miejsca niż w jakimkolwiek innym samochodzie tej klasy. Bagażnik jest prawdziwym mistrzem przestronności, a przestrzeń ładunkowa ma pojemność 595 litrów, a po złożeniu oparcia kanapy zwiększa się do 1.700 litrów.

Wraz z modernizacją pokuszono się o dodatki ergonomiczne i komfortowe, które uczyniły model jeszcze bardziej atrakcyjnym. Przykładowo testowy model miał system, aby zmieniać położenie fotela pasażera z przodu, siedząc na kanapie z tyłu. Panel z elektrycznym regulatorem jest umieszczony z boku fotela pasażera, od strony konsoli środkowej, dzięki czemu jest dostępny także z tyłu. Pasażerowie z tyłu mogą przesuwać fotel w przód i w tył oraz regulować wysokość i kąt pochylenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które w razie potrzeby umożliwia zwiększenie ilości miejsca dla pasażera siedzącego za fotelem pasażera (takie rozwiązanie znane było np. w modelach Lexus) .

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porównania
Insignia kontra Mondeo kontra SuperB, czyli samochód dla managera
2 komentarze
Poradnik kupującego
Skoda Superb II - co się w niej psuje?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.