x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kulturalnie na ferie

23.01.2014, 18:31 przez marta

Nie tylko przestrzeganie przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego, ale również zasad kultury oraz odpowiedzialność za innych użytkowników dróg, ma wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Policja i firma ubezpieczeniowa Proama ponownie przypominają o potrzebie zachowania kultury i szacunku kierowców dla innych na drogach, organizując akcję „Kulturalna jazda na ferie” w ramach kampanii Wrzucam na luz. 

Ferie to czas wzmożonych podróży, ale też większej liczby kolizji i wypadków. Do wielu z nich dochodzi z powodu zbyt agresywnej jazdy kierujących, którzy zachowują się tak, jakby na drodze byli sami, za nic mają nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale również zasady kultury.

Policja i Proama chcą ponownie przypomnieć, że zasady kultury, chociaż nie są spisane w żadnym kodeksie, to jednak w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Dlatego ponownie, w ramach kampanii społecznej Wrzucam na luz, przypomina o potrzebie zwracania szczególnej uwagi na pieszych, poprzez akcję „Kulturalna jazda na ferie”:

- Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, dla którego każde zdarzenie drogowe niesie poważne skutki. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, które powinno być azylem dla pieszych, na którym powinni czuć się bezpiecznie. Ze względu na przecięcie ruchu kołowego i pieszego, wymaga jednak od kierujących i pieszych zachowania szczególnej ostrożności oraz kultury i życzliwości – mówi Marek Konkolewski, Radca w Biurze Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ramach akcji „Kulturalna jazda na ferie” w pięciu województwach: lubelskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie i opolskie, na początku ferii w tych województwach, policjanci będą przypominać kierowcom o potrzebie zwracania uwagi na pieszych, podczas kontroli na przejściach, na których dochodzi do największej liczby wypadków, nagradzając kulturalnych kierowców upominkami z logo akcji „Wrzucam na luz”.
Kulturalne zachowanie na drodze jest promowane cały rok poprzez kampanię społeczną Wrzucam na luz, realizowana na Facebooku, Googłe + i Twitterze.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC BMW 1
brak komentarzy
Finanse
Ubezpieczenie OC Proama
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.