x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Nissan Qashqai już w produkcji

28.01.2014, 11:24 przez Bogusław Korzeniowski

Zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie i najlepiej sprzedającym się modelem Nissana na tym kontynencie, a jego wprowadzenie na rynek w 2007 r. dało początek zupełnie nowemu segmentowi.

Produkcja Nissana Qashqai nowej generacji, który po premierowej prezentacji w listopadzie spotkał się z powszechnym uznaniem, ruszyła pełną parą w Sunderland, gdzie na linii nr 1 co 61 sekund powstaje nowy egzemplarz tego modelu.

Dyrektor ds. wyników w firmie Nissan, Trevor Mann, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, będący gospodarzem uroczystości zorganizowanej wczoraj na terenie zakładów, powiedział: „Nissan Qashqai, którego produkcję uruchomiliśmy w 2006 r., przetarł szlak. Samochód, wraz z którym powstał segment crossoverów, nadał nowe tempo marce Nissan w Europie i pomógł zakładom w Sunderland w wyznaczeniu nowych standardów pod względem wydajności produkcji i jakości. Nowy Qashqai, dzięki odważnej stylistyce i rozwiązaniom technicznym plasującym go w czołówce segmentu, po raz kolejny pozwoli marce Nissan zaoferować nową jakość, będąc wzorem dla crossoverów nowej generacji i naszym flagowym modelem w Europie".

Bohaterami nowego filmu, nakręconego z okazji wczorajszej uroczystości, są członkowie załogi Nissana, których liczba po raz pierwszy w 28‑letniej historii zakładu przekroczyła 7000 osób. Po uwzględnieniu firm kooperujących, z zakładem związanych jest ponad 40 000 miejsc pracy w brytyjskiej branży motoryzacyjnej, w takich segmentach jak usługi projektowo-konstrukcyjne, produkcja, marketing i sprzedaż.

Oddziaływanie ekonomiczne modelu Qashqai rozciąga się z Sunderland na cały świat: Nissan zainwestował w opracowanie i produkcję modelu 534 miliony funtów brytyjskich, współpracuje z 224 dostawcami z 22 krajów i eksportuje produkt na ponad 130 rynków.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, powiedział: „To wspaniale, że nowy Qashqai jest produkowany w Sunderland. Nissan przyczynia się do istnienia 40 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, a pół miliarda funtów zainwestowane w naszym kraju przez tę markę w związku z nowym modelem świadczy o tym, że zachęcone naszym długofalowym planem firmy są gotowe tu inwestować i tworzyć miejsca pracy."

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nissan Qashqai – drugiej generacji. Czy będzie znowu sukces?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.