x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Maserati Ghibli niech drżą rywale

04.02.2014, 21:08 przez Bogusław Korzeniowski

To nowy Maserati Ghibli zaprezentowany wczoraj wieczór publiczności amerykańskiej w 90'' reklamie telewizyjnej emitowanej podczas 48. edycji Super Bowl, odbywającej się na stadionie MetLife Stadium w East Rutherford w stanie New Jersey, gdzie  drużyna Seattle Seahawks wygrała z Denver Broncos finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League.

To wielki powód do dumy dla wszystkich włoskich pracowników Fiat Chrysler Automobiles, a w szczególności pracowników Maserati, że Ghibli, jedna z najbardziej luksusowych limuzyn w swojej kategorii sprzedawana na całym świecie, została zaprezentowana tak szerokiej publiczności teraz, gdy marka świętuje stulecie swojego istnienia. 
Super Bowl w Stanach Zjednoczonych to mecz finałowy o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi i najważniejsza impreza sportowa roku, przyciągająca przed ekrany telewizorów cały kraj, prawie tak jak w Święto Dziękczynienia.

Spot reklamowy emitowany w pierwszych piętnastu minutach finału zatytułowany jest „Strike" i opowiada o ciężkiej pracy, wykonywanej z poświęceniem i zaangażowaniem. To historia opowiadająca o pasji i wytrwałości, w której zagrała Quvenzhane Wallis, młodziutka amerykańska aktorka, która w styczniu 2013 roku, w wieku dziewięciu lat była nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa,  wchodząc do historii kina, jako najmłodsza kandydatka do tej prestiżowej nagrody. 

Spot reklamowy reżyserowany przez Amerykanina Davida Gordona Greena i kręcony w Los Angeles, jest hołdem dla marki Maserati i wszystkich osób, które ciężko pracowały, by zaprojektować i wykonać samochód o niesamowitych osiągach i silnym charakterze, będący w stanie konkurować z największymi gigantami świata motoryzacji.  Spot reklamowy przemawia bezpośrednio do serc nas wszystkich, którzy każdego dnia walczymy z problemami i przeszkodami napotykanymi na naszej drodze. Każdy przeciwko własnym „gigantom".

Maserati przypomina nam, że dla tych, którzy pracują z zaangażowaniem, wytrwałością, pasją i poświęceniem nie ma przeszkód nie do pokonania i że wszyscy możemy zwyciężać i realizować nasze cele. 

Zaprojektowany w Modenie, historycznej siedzibie marki Maserati, Ghibli stanowi punkt zwrotny w historii brandu. Wyprodukowany w nowoczesnej fabryce Avv. Giovanni Agnelli di Grugliasco w okolicach Turynu, gdzie tradycyjna dbałość rzemieślnicza, z której słynie Maserati, łączy się z wykorzystaniem innowacyjnych technologii gwarantujących doskonałą jakość, dzięki kontroli nawet minimalnych szczegółów. 

Zespołowi projektowemu modelu Ghibli udało się stworzyć limuzynę spełniającą najwyższe wymogi pod względem dynamiki jazdy i zwinności, o agresywnym wyglądzie, która nawiązuje jednak do Quattroporte, flagowego modelu marki cieszącego się ogromnym sukcesem.

Krótszy, lżejszy, bardziej dynamiczny i mniej kosztowny niż model Quattroporte, Ghibli, należący do samochodów sportowych premium segmentu E, stanowi kamień milowy w programach Maserati. Jest bardziej sportowy niż flagowy model Maserati, a jego najmocniejsza wersja przyspiesza od 0 do 100 km/h zaledwie w 5 sekund i osiąga maksymalną prędkość 284 km/h.

Ghibli łączy sportowy design z przestronnością luksusowej limuzyny i narzuca nowe standardy jakościowe: od designu po rozwój, od produkcji aż po kontrole procesu.  Ghibli jest dostępny z benzynowymi, 3-litrowymi silnikami biturbo V6 budowanymi w zakładach Ferrarii i jest pierwszym modelem Maserati w historii oferowanym z silnikiem diesel, a także z napędem na cztery koła. 

Spot reklamowy został wyprodukowany we współpracy zWieden+Kennedy, niezależną agencją reklamową z siedzibą w Portland, w stanie Oregon, która pracowała już z Chryslerem, przygotowując spoty reklamowe emitowane podczas poprzednich edycji Super Bowl.

Podobne artykuły

Aktualności
Zakład Maserati w Modenie – miejsce narodzin Alfy 4C
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.