x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy PEUGEOT 108: pełna ekspresja!

14.02.2014, 20:57 przez Bogusław Korzeniowski

Kompaktowy i naturalnie przystosowany do poruszania się w mieście nowy PEUGEOT 108 zwraca uwagę swoją klasą i dynamicznym designem.

Mierzący 3,47 m długości i 1,62 m szerokości PEUGEOT 108 jest mistrzem pod względem kompaktowych wymiarów i wyraźnie wyróżnia się w ruchu miejskim. Krótki zwis przedni i tylny oraz  promień skrętu wynoszący tylko 4,80 m umożliwiają bezproblemowe omijanie wszelkich przeszkód. Tego rodzaju konstrukcja nadwozia pozwala na maksymalne przesunięcie do przodu miejsca kierowcy zapewniając w ten sposób doskonałą widoczność.

Podczas załadunku bagażnika, PEUGEOT 108 odkrywa jeden ze swych licznych atutów. Karta bezkluczykowego dostępu i uruchomienia pojazdu (ADML) pozwala na otwarcie zamków drzwi, odblokowanie i uchylenie tylnej klapy po jednym wciśnięciu przycisku.

Przy otwarciu tylnej klapy, tylna półka składa się automatycznie na tylnej szybie odsłaniając obszerny jak na tę kategorię pojazdów, bagażnik: 196 litrów z zestawem naprawczym do opon, 180 litrów z kołem zapasowym. Niski próg usytuowany na wysokości 77 cm, a także 1 m szerokości między nadkolami ułatwiają załadunek bagaży. Objętość bagażnika można zwiększyć do 750 litrów po złożeniu oparć tylnej ławki, dzielonych w proporcji 50/50 W tym celu wystarczy pociągnąć dwa uchwyty dostępne z zewnątrz. W kabinie użytkownicy PEUGEOT 108 mają do dyspozycji liczne schowki i kieszenie. Zamykany schowek w desce rozdzielczej może pomieścić 1-litrową butelkę, a kieszenie w drzwiach butelkę o pojemności 50cl.

Regulacja wysokości kierownicy i fotela pozwala na szybkie ustawienie wygodnej pozycji za kierownicą. Przy uruchamianiu silnika, karta ADML pokaże co potrafi - wystarczy wciśnięcie przycisku na konsoli centralnej, a silnik zacznie pracować. Kierowca może skupić się na prowadzeniu samochodu dzięki ogranicznikowi prędkości i systemowi automatycznego włączania świateł. A po włączeniu wstecznego biegu kamera cofania pokaże na ekranie dotykowym to, co znajduje się za samochodem. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami PEUGEOT 108 urządzenie to znacznie ułatwia i podnosi bezpieczeństwo manewrów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Kobiecy Samochód Roku Twojego Stylu 2013 dla Peugeot 2008
brak komentarzy
Aktualności
Peugeot 301 z instalacją gazową
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.