x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Peugeot w Genewie

17.02.2014, 20:46 przez Bogusław Korzeniowski

Spośród 28 samochodów i pojazdów koncepcyjnych prezentowanych na powierzchni 2 650 m² stoiska PEUGEOT na Salonie Samochodowym Genewa 2014, ok. 700 tysięcy gości będzie mogło zobaczyć dwie światowe premiery rynkowe.

Nowy PEUGEOT 108: pełna ekspresja!

Latem 2014 roku, PEUGEOT 107, mający na swoim koncie wspaniałą karierę (ponad 800 tys. sprzedanych sztuk) ustąpi miejsca PEUGEOT 108.

Po całkowitym odnowieniu swojej oferty w segmentach B i C, PEUGEOT prezentuje w Genewie nowy samochód miejski, który wnosi powiew świeżości do dynamicznie rozwijającego się segmentu A. Segment ten stanowi obecnie niemal 10% rynku europejskiego.

Kompaktowy (3,47 m długości), lekki (nawet 840 kg), idealnie przystosowany do warunków miejskich, PEUGEOT 108 będzie dostępny w 3- i 5-drzwiowej wersji hatchback oraz w wersji kabriolet 108 TOP !.

Nowy model wyróżnia się dynamiczną i elegancką stylistyką, precyzją linii nadwozia, zaawansowanymi technologicznie reflektorami i maksymalnie skróconymi zwisami. Wyjątkowy charakter podkreśla możliwość personalizacji - każdy może mieć swojego własnego, niepowtarzalnego Peugeot 108. Klienci będą mieli wybór między ośmioma kolorami nadwozia, (w tym dwoma dostępnymi wyłącznie dla tego modelu), trzema kolorami dachu w 108 TOP !, dwoma zestawieniami dwukolorowych lakierów w 3-drzwiowym hatchbacku, a także siedmioma zestawami tematycznymi elementów do personalizacji oraz zróżnicowanymi kolorystykami wnętrza.

PEUGEOT 108 jest kolejnym modelem realizującym strategię premium Marki: oferuje nie tylko atrakcyjne elementy wykończenia nadwozia, ale również komfortową, łatwo dostępną kabinę, wyposażoną w zależności od wersji w duży ekran dotykowy 7’’, kamerę cofania, system bezkluczykowego uruchamiania samochodu ADML, automatyczną klimatyzację, elektrycznie regulowane, podgrzewane lusterka boczne, automatycznie włączane światła… Nowy Peugeot 108 zapewnia także szeroki dostęp do mobilnych technologii i usług, o czym świadczy nowa technologia Mirror Screen.

Nowy Peugeot 108 jest nie tylko elegancki, ale i funkcjonalny dzięki sporemu jak na tę kategorię aut bagażnikowi, którego pojemność można zwiększyć ze 196 do 750 litrów.

Nabywcy PEUGEOT 108 będą mieli do wyboru cztery jednostki napędowe obejmujące 2 trzycylindrowe silniki benzynowe (1.0 VTi 68 i PureTech 1.2 VTi 82), cechujące się niskim zużyciem paliwa i emisją CO2 od 88 g/km. Elektryczne wspomaganie kierownicy i doskonała praca układu jezdnego zapewniają bezpieczne zachowanie na drodze i dynamiczne reakcje, ułatwiając poruszanie się po mieście w każdej sytuacji.

NOWY PEUGEOT 308 SW - dynamiczne i przestronne kombi 

NOWY PEUGEOT 308 przynależy do mającego strategiczne znaczenie na rynku segmentu C (ponad jedna trzecia rynku europejskiego). NOWY PEUGEOT 308 w wersji hatchback, wprowadzony na jesieni 2013 roku, już teraz spełnił wyznaczone mu ambitne cele. Do końca stycznia 2014 roku złożono ponad 46 tysięcy zamówień na ten model (z czego ponad 40% na najlepiej wyposażone wersje). 

Już w kwietniu oferta nowego modelu wzbogaci się o drugą wersję nadwozia. Zaprojektowanego całkowicie od nowa PEUGEOT 308 SW łączy z poprzednią generacją tego modelu jedynie nazwa. 308 SW stanowi atrakcyjną alternatywę, spełniającą najważniejsze oczekiwania użytkowników pojazdów tej kategorii dotyczące pojemności, obszernego wnętrza, możliwości zmiany aranżacji kabiny i funkcjonalności. Jego celem jest zdobycie należnej pozycji w podsegmencie kombi, stanowiącym w Europie 10% segmentu C. 

Zastosowanie nowej platformy EMP2 umożliwiło wypracowanie pokaźnych wymiarów nadwozia. Wersję SW cechuje duża ilości miejsca wewnątrz (przy długości nadwozia wynoszącej 4,58 m)i pojemny bagażnik (od 610 do 1 660 dm3 VDA przy jednoczesnym obniżeniu masy aż o 140 kg w stosunku do poprzedniej generacji tego modelu.

We wnętrzu, doskonale doświetlonym dzięki ogromnemu, panoramicznemu dachowi o powierzchni 1,69 m2, uwagę przykuwa wysmakowane wzornictwo i zaawansowane technologie, a zwłaszcza unikalny PEUGEOT i-Cockpit. Składa się on z kompaktowej kierownicy, która zapewnia intensywne doznania z jazdy, umieszczonych wysoko zegarów ułatwiających odczyt informacji, wysoko poprowadzonej konsoli środkowej i intuicyjnego w obsłudze ekranu dotykowego o przekątnej 9,7’. Deska rozdzielcza PEUGEOT i-Cockpit, stała się już znakiem rozpoznawczym nowych modeli marki.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Kobiecy Samochód Roku Twojego Stylu 2013 dla Peugeot 2008
brak komentarzy
Aktualności
Peugeot 301 z instalacją gazową
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.