Nissan w Genewie

04.03.2014, 09:20 przez Bogusław Korzeniowski

Na 84. Salonie Samochodowym w Genewie Nissan podkreśla swoją pozycję lidera w segmencie crossoverów, umieszczając bezkonkurencyjne modele tego typu w centralnej części swojego stoiska. Nowe modele Juke, X-Trail oraz Qashqai stanowią potwierdzenie ciągłej ewolucji marki w tym zakresie.

Salon Samochodowy w Genewie to także okazja do zapoznania się z różnorodnymi innowacjami Nissana. Światowy debiut bezemisyjnego e-NV200 czy europejska premiera GT-R Nismo są przykładami niezrównanej pasji marki w dziedzinie wzornictwa, inżynierii i innowacyjności.

Nissan w 2014 roku

Rekordowe zapotrzebowanie na zaawansowane i technicznie innowacyjne produkty, a także bogata oferta nowych oraz zmodernizowanych modeli sprawią, że rok 2014 będzie dla Nissana rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych samochodów osobowych, w tym crossoverów, i lekkich pojazdów użytkowych. Utrzymujący się wysoki popyt na pojazdy będące liderami swoich segmentów, jak Nissan Qashqai czy w 100% elektryczny LEAF, a także premiera drugiego w pełni elektrycznego modelu e-NV200 sprawią, że Nissan będzie musiał jeszcze bardziej zwiększyć moce produkcyjne w swoich zakładach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji. A to nie wszystko. Potencjału europejskich fabryk Nissana nie sposób nie doceniać: w ubiegłym roku około 80% wszystkich pojazdów marki Nissan sprzedanych w Europie zostało wyprodukowanych na tym kontynencie. W ciągu 30 lat, jakie minęły od rozpoczęcia produkcji w regionie, Nissan wyprodukował w Europie ponad 10 milionów pojazdów.

Nowy Juke

W momecie pojawienia się na rynku ponad trzy lata temu, Nissan Juke tak zaskoczył swoją innowacyjnością, że stworzył zupełnie nowy segment. Idący w ślady modelu Qashqai - pioniera rynku crossoverów - Juke ze swoją dynamiczną stylistyką i zaawansowaną technologią był pierwszym miejskim crossoverem.

Połączenie niezwykle indywidualnego stylu, znakomitych osiągów i bogatego wyposażenia przyniosło sukces w postaci 420 000 egzemplarzy sprzedanych w niespełna 40 miesięcy. Tym wynikiem Juke bez trudu przyćmił swoich rywali.

Teraz, zgodnie ze strategią ciągłego doskonalenia produktów, Nissan otwiera nowy rozdział w historii modelu Juke. Zdobywszy pozycję oryginalnego i unikatowego modelu na rosnącym rynku małych crossoverów, dzięki prestiżowemu stylowi i komfortowi, nowy Juke jest gotów ponownie zaprezentować się jako lider segmentu, któremu dał początek.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.